Europa 2 - Maxximum muziky

Legendárna kapela vydáva nový singel. Počúvaj novinku CIRKUS aj ty

Skupina Heľenine oči predstavila novú skladbu Cirkus. V novinke narážajú na ľudí, ktorých rozdeľujú spoločenské témy. Cirkus je ďalšou skladbou z pripravovaného albumu s rovnomenným názvom. Kapela k nej už nakrútila aj videoklip.

Text piesne spevákovi napadol začiatkom roku 2020 na cestách po zahraničí a večernom sledovaní sociálnych sietí. Premýšľanie o tejto téme ma utvrdilo v rozhodnutí opustiť súkromné aktivity na sociálnych sieťach a doteraz som s týmto rozhodnutím spokojný,“ priznáva Mihalčín, ktorý vysvetlil, že aj klip má poukázať na na témy, ktoré rozdeľujú spoločnosť.

Na rozhádanosť, nespokojnosť či dokonca agresivitu ľudí, ktorých rozdeľujú spoločenské témy. Algoritmus na sociálnych sieťach nám ponúka články, ktoré nás v tomto virtuálnom priestore udržia čo najdlhšie. Je jedno, či sú tie články relevantné, podložené alebo ide o cielenú demagógiu, propagandu alebo hoaxy ,“ hovorí Michalčín a dodáva, že si všíma, že ľudia si nechtiac vytvárajú svoj názor na život a svet práve na základe často nepravdivých informácií.

Tento obsah nie je možné sprístupniť bez prijatia súborov cookies.

Zdroj: TASR

Daj si podcast, nech si kdekoľvek

Nechaj sa uniesť do sveta hudby, zábavy a inšpiratívnych príbehov!

Počúvať

Europa 2 na sociálnych sieťach