Europa 2 - Maxximum muziky

Chýba ti domov? Pusti si novinku Homesick od slovenskej kapely Kiss My Ex!

V čase vianočnom predstavila košická skupina Kiss My Ex! fanúšikom novú jemnú a sviatočnú skladbu Homesick. Melancholický chillout umocňuje atmosféru spomienok na domov, ktoré sú vždy na Vianoce najsilnejšie. Takmer vianočnú skladbu so zimnou náladou napísal autorský tandem Peter Klema a Ladislav ‚Lezlee‘ Znám. Spolu so speváčkou Ivetou ‚Popa‘ Karičkovou ju nahrali v obývačke a dokončili v štúdiu.

Skladba vznikla na jar, počas tvorby piesní na nový album. Už od začiatku sme cítili, že má takú zimnú, skoro až vianočnú atmosféru. Ten prijemný melancholicko-nostalgický pocit, ktorý človek zažíva, keď sa vracia v zime domov na sviatky. Užíva si všetky spomienky a teší sa na najbližších,“ povedal o novej skladbe Peter Klema.

Myšlienku textu podporuje a rozvíja videoklip, ktorý nakrúcali v decembri. Nakrúcanie, ktoré vyžadovalo zasneženú krajinu, trochu komplikoval nedostatok snehu.

V príbehu vystupuje chlapec, ktorý si stavia zo stavebnice domček, ktorý neskôr, už ako dospelý, objaví na povale a zistí, že to, čo si v detstve vysníval sa mu splnilo. A tým, že si plnil svoje detské sny, vytvoril zázemie pre ďalšie detské sny,“ vysvetlil príbeh klipu Ladislav Znám.

Tento obsah nie je možné sprístupniť bez prijatia súborov cookies.

Zdroj: TASR

Daj si podcast, nech si kdekoľvek

Nechaj sa uniesť do sveta hudby, zábavy a inšpiratívnych príbehov!

Počúvať

Europa 2 na sociálnych sieťach