Europa 2 - Maxximum muziky

Puerto vydáva EP Expanzia s hviezdnymi hosťami

Raper Puerto vydáva nové EP s názvom Expanzia. Po rapových začiatkoch a experimentovaním s latinoamerickými žánrami sa posúva svojím originálnym autentickým hudobným smerom.

Kombinuje moderný pop, rap, klubovú hudbu, afrobeat aj reggaeton. Na najnovšom EP spolu s Puertom účinkujú hostia, ako Čis T, Majk Spirit, P.A.T. či kolumbijský Anjel Bayona. Uviedol to PR manažér Tomáš Karpel.

„Nápad na Expanziu prišiel pri počúvaní jednej afirmácie, kde niekoľkokrát po sebe zaznelo ja… som!… expanzia!, a mne sa veľmi páčila sila týchto slov. Expanzia znamená rozpínanie sa. Môže to znamenať aj rozpínanie vesmírom/vesmíru, ale aj slúžiť ako metafora na rozvoj osobnosti. Pre mňa to znamená jedno aj druhé,“ vysvetľuje Puerto a dopĺňa:

„Skladby som nahral koncom decembra 2020 a až teraz zisťujem, že EP vychádza po roku. Práve preto, lebo najprv sa všetko z toho, čo som napísal do skladieb, muselo zhmotniť v skutočnom živote. Bez toho jednoducho skladby nemohli ísť von. A to čo som minulý rok manifestoval skladbami, je dnes už realitou. Takže každý riadok v skladbách sa už stal aj v mojom živote.“

Tento obsah nie je možné sprístupniť bez prijatia súborov cookies.

Zatiaľ čo jeho tvorba za posledné dva – tri roky pozostáva najmä z pozitívnych tanečných skladieb, nesie sa skôr v rapovo melodickom duchu. V rámci Expanzie sa umelec v textoch venuje viac osobným témam a reflektuje svoje životné skúsenosti.

„Pre mňa ako umelca je vždy dôležité byť v prvom rade autentický. Takže od žánru, ktorý milujem najviac (latino), som sa nachvíľu vrátil k žánru, na ktorom som vyrastal (rap). A okorenil som ho o prvky a ‚vibe‘, ktorý som sa za posledné roky naučil a priniesol si ich z latina. Stále je to teda Puerto, ibaže v inej, novej forme. Ja túto formu nazývam Franko Praysi, a tak som si aj skladby na EP ‚otagoval‘,“ dodal Puerto.

Zdroj: tasr

Daj si podcast, nech si kdekoľvek

Nechaj sa uniesť do sveta hudby, zábavy a inšpiratívnych príbehov!

Počúvať

Europa 2 na sociálnych sieťach