Europa 2 - Maxximum muziky

Nie si na Colours of Ostrava? Nevadí, preži festivalovú atmosféru vďaka nám

The Killers, Twenty One Pilots, Martin Garrix, LP, Franz Ferdinand a mnoho ďalších… Toto je len časť tohtoročného lineupu 18. festivalového ročníka Colours of Ostrava. Ten svoje brány otvoril v stredu 13. júla a my sme boli pritom! Na festivalových fanúšikov čaká 15 stageov, prednáškové a workshopové priestory či YouTube Music zóna.

Tento obsah nie je možné sprístupniť bez prijatia súborov cookies.

Aké boli prvé dva dni na tomto výnimočnom festivale?

Na Colours a Meltingpotu prvého festivalového dňa vystúpili Modest Mouse, Bazzookas, Cirk La Putyka, Sam Ryder, SuRealistas, Meduza, Fatoumata Diawara a mnoho ďalších kapiel, umelcov a spíkerov. Areál sa pre všetkých festivalových nadšencov otvoril už o 17-tej. Headlinerom stredajšej noci bolo elektro popové duo – spevák Tyler Joseph a bubeník Josh Dunem.

Obaja pochádzajú z amerického Ohia a ikonický názov Twenty one pilots si dali po tragickom príbehu z drámy Arthura Millera – All My Sons, v ktorej ľudskou vinou zahynulo dvadsaťjeden pilotov. Koncert začali tradične – s čiernymi kuklami na hlavách.

Tento obsah nie je možné sprístupniť bez prijatia súborov cookies.

Zabijáci z Las Vegas odpálili štvrtkovú večernú show na hlavnom festivalovom stage. Prekážkou pre hudobníkov či divákov nebol ani hustý dážď. The Killers všetkým nadelili poriadnu dávku springsteenovského gitarového rock´n´rollu. Očividná bola aj neskrývajúca úcta k Elvisovi Presleymu. Frontman skupiny Brandon Flowers tejto hudobnej ikone prispôsobil celkovú vizáž.

Veľmi príjemnou koncertovou vsuvkou bol jeho duet s Indie rockovou pesničkárkou z Los Angeles – Phobe Bridgers. Tá svoj koncert vo veľmi romantickej nálade odohrala chvíľu pred štvrtkovým headlinerom na Liberty stage o 19.00 hod.

YOUTUBE MUSIC ZÓNA

Tento ročník si môžu návštevníci vypočuť festivalové YouTube Playlisty a naladiť sa tak na ich obľúbeného interpreta. Okrem toho sa v areáli nachádza aj vonkajšie chillout posedenie s karaoke stageom.

Navštevníci by si určite nemali nechať ujsť YOUTUBE PREMIUM LOUNGE, kde môžu z klimatizovaného interiéru sledovať festivalové dianie z pohodlia gauča v špeciálnom YouTube Shorts štúdiu.

Viac sledujte na našom Instagrame, sme tu s vami až do nedele!

Daj si podcast, nech si kdekoľvek

Nechaj sa uniesť do sveta hudby, zábavy a inšpiratívnych príbehov!

Počúvať

Europa 2 na sociálnych sieťach