Europa 2 - Maxximum muziky

Popularita seriálu Stranger Things zamiešala hudobné rebríčky po celom svete

Koncom mája sa na Netflixe objavilo prvých sedem dielov štvrtej série populárneho seriálu Stranger Things. Očakávania boli obrovské a predpokladaný záujem divákov veľký. Čo ale uvedenie prvej časti novej rady spôsobí s hudobnými rebríčkami, tušil len málokto.

Na prvé priečky vystrelila pieseň od Kate Bush z roku 1985. Slávna skladba Running Up That Hill z platne Hounds Of Love sa vďaka Stranger Things dostala k novej generácii poslucháčov a tí ju okamžite prijali za svoju!

https://www.youtube.com/watch?v=wp43OdtAAkM

Má to na svedomí obrovský vplyv samotného seriálu a všadeprítomná nostalgia po osemdesiatych rokoch, ale aj nadčasovosť „brutálne pravdivej a bolestne zmysluplnej“ piesne, ktorá patrí k najslávnejším nahrávkam britskej speváčky. V slovenskej hitparáde singlov vyskočila za minulý týždeň priamo na 4. miesto, v Čechách sa vytiahla na 6. priečku a v ostrovnej UK Top Chart sa pieseň dostala na 8. miesto.

Speváčka Kate Bush na svojej stránke napísala: „Možno ste už počuli, že Netflix nedávno vydal prvú časť fantastickej a napínavej novej série Stranger Things, ktorá obsahuje pieseň Running Up That Hill. Mladí fanúšikovia tento film milujú, a tým dostala moja pieseň úplne nový nádych a vďaka tomu sa skladba dostala po celom svete znovu do hitparád.“

Daj si podcast, nech si kdekoľvek

Nechaj sa uniesť do sveta hudby, zábavy a inšpiratívnych príbehov!

Počúvať

Europa 2 na sociálnych sieťach