Europa 2 - Maxximum muziky

Moju hudbu si raz bude spievať celý svet, hovorí Matej Smutný po vydaní debutového albumu AURA

Slovenský spevák, skladateľ a multiinštrumentalista Matej Smutný vydáva svoj debutový album s názvom AURA. Matej si získal pozornosť už vďaka svojmu debutovému singlu Psycho Love, ktorý bol úspešne hraný v slovenských a českých rádiách a neskôr vydal vydarené piesne Fairytale, Elixír a Words U Say.

https://www.youtube.com/watch?v=mWJ3WkYy344

„Moju hudbu si raz bude spievať celý svet,“ odvážne tvrdí spevák po tom, ako vydal debutový album.

Samotné slovo aura je definované ako farebné energické pole, ktoré sa nachádza okolo každého objektu na svete, ale nedokáže žiariť tak silno, aby bolo pozorovateľné voľným okom: Ak však ľuďom pripomenieme, že nejaká aura existuje, začnú ju cítiť alebo vnímať akýmkoľvek iným spôsobom. Náš prvý debutový album sme tak metaforou nazvali práve preto. Ak dosť silno poukážeme na to, že naša hudba je tu a že ju robíme pre všetkých bez rozdielov, jedného dňa si s nami naše skladby bude spievať celý svet, môžeme sa staviť,“ vysvetľuje, prečo vybrali práve tento názov.

Album vznikal na medzinárodnej úrovni – nahrával sa v štúdiách na Malte, Kanade, Bratislave, Banskej Bystrici a výsledný mix zveril do rúk zvukárov z vychýreného nahrávacieho štúdia v londýnskom Abbey Road.

Práve skladbu Magentic Clouds, ku ktorej Matej natočil nový videoklip, napísal v Kanade počas covidových opatrení. Každé ráno pri behaní som videl nádherné ružové oblaky. Keď som ten nádherný pohľad spojil s vtedajšími pocitmi o tomto svete, ktoré, priznám sa, neboli veľmi pozitívne, z môjho pera vypadla táto pieseň. Myslím si, že videoklip, ktorý sme k tomu natočili, dokáže perfektne vystihnúť pocity, ktoré mnou vtedy pretekali,“ dodáva spevák.

Tento obsah nie je možné sprístupniť bez prijatia súborov cookies.

Vypočuj si celý album!

Tento obsah nie je možné sprístupniť bez prijatia súborov cookies.

Daj si podcast, nech si kdekoľvek

Nechaj sa uniesť do sveta hudby, zábavy a inšpiratívnych príbehov!

Počúvať

Europa 2 na sociálnych sieťach