Europa 2 - Maxximum muziky

Tento rok sa stala Objavom roka a teraz prichádza s debutovým EP. Češke ANNABELLE sa darí

ANNABELLE v súčasnosti zbiera jeden úspech za druhým. Ďalším krokom v jej kariére je debutové EP so zaujímavým názvom KIDNAP ME PLS (v preklade „UNESTE MA, PROSÍM“).

„EP začalo vznikať začiatkom roka, kedy som sa na istý čas presťahovala do Berlína,“ približuje talentovaná umelkyňa. „Keď som počúvala všetky songy a dávala si dokopy, ako sa vlastne cítim a ktorá emócia to EP spája, bol to taký pocit túžby, frustrácie a strachu, na ktorý som nebola pripravená a došlo mi, že mi občas napadá, či by nebolo ľahšie, keby ma proste niekto niekam odniesol alebo uniesol,“ dodáva s úsmevom a nadhľadom.

Tento obsah nie je možné sprístupniť bez prijatia súborov cookies.

Na celom EP sa podieľal jeden z najžiadanejších českých producentov a zároveň priateľ speváčky, Ondřej Fiedler, známy aj ako fiedlerski. Jedinou výnimkou je singel SnOWfLAkE, ktorý speváčka napísala s Muriel Beck a Leonom Wolfom, ktorý zároveň pieseň aj produkoval v štúdiu v Kreuzbergu – inšpiratívnej a bohémskej berlínskej štvrti.

„Singel SnOWfLAkE je presne o tom, čo som vtedy prežívala. Cítila som sa na všetko strašne sama, nemala som skoro žiadne peniaze a pocit bezpečia. Rovnako som ale vedela, že musím ísť ďalej. Že na tých cestách spoznám samu seba. Bolo by ľahšie zostať doma, nájsť si stabilnú prácu a mať pohodlný život, ale tak by som nikdy nebola šťastná,“ približuje význam textu. Zároveň dodáva: „Napadla mi tak snehová vločka. Tiež si lieta svetom, nikto ju nechytí a keby aj hej, tak sa mu rozpustí v dlani. A tak si lieta, kým sa neroztopí.“

Je v pohode nebyť občas v pohode

Okrem spomínanej piesne SnOWfLAkE sa na EP objaví aj obľúbený punk-rockový hit RUNNIN“ OUT OF F* TIME alebo ústredný rapový track KIDNAP ME. EP-čko však obsahuje aj ďalšiu novinku, ktorou je LeMON ZeST.

„Je to o hejte a o tom, ako si z toho nerobiť veľkú hlavu. Taká anti-hate hymna pre každého, kto bude niekedy potrebovať povzbudiť,“ vraví ANNABELLE. Poslednou bonusovou piesňou je jedna z najväčších speváčkiných srdcoviek friEND interlude, demo nahrávka a ukážka toho, ako môže vyzerať track predtým, než sa doňho pustia producenti.

„Dúfam, že EP KIDNAP ME PLS poslucháčom prinesie pocit, že im niekto rozumie, že je v pohode občas nebyť v pohode a že sú proste skvelí takí, akí sú,“ uzatvára speváčka.

Tento obsah nie je možné sprístupniť bez prijatia súborov cookies.

Daj si podcast, nech si kdekoľvek

Nechaj sa uniesť do sveta hudby, zábavy a inšpiratívnych príbehov!

Počúvať

Europa 2 na sociálnych sieťach