Europa 2 - Maxximum muziky

Sledoval si SuperStar? Neprehliadnuteľná víťazka sa pripomína s romantickým klipom, v ktorom si zahral známy český herec

Dva roky po vydaní svojho albumového debutu Zmatená prichádza Tereza Mašková s druhým štúdiovým albumom. CD s názvom Svět je málo růžový sprevádza singel a videoklip Náš příběh.

V novinke hosťuje jeden z najpopulárnejších českých hercov súčasnosti, Marek Lambora. Slovenskí diváci ho poznajú najmä vďaka jeho nedávnym úlohám vo filme Láska hory prenáša či v rozprávke Princezná zakliata v čase. Doma v Čechách zažiaril ako absolútny víťaz 6. série šou Tvoje tvář má známý hlas a veľkú priazeň si získal vďaka hlavnej úlohe v úspešnom seriáli Slunečná. Okrem toho si zahral v rozprávke Zakleté pírko, vo filmoch Ostravák Ostravski a Dvojníci či v seriáloch Ohnivý kuře, Černé vdovy a Přístav.

„Táto skladba je v podstate príbeh a rozhovor medzi mužom a ženou, preto mi prišlo prirodzené, že by to mal byť duet. Keď som premýšľala, koho osloviť, jediný, kto mi tam dokonale pasoval, bol Marek,“ spomína Tereza.

Tento obsah nie je možné sprístupniť bez prijatia súborov cookies.

„Terezka mi zavolala a vybalila na mňa, že má takúto pesničku a že by bola rada, keby som to spieval s ňou. Prekvapilo ma to, pamätám si, že moja prvá reakcia bola otázka, či vie, že som v prvom rade herec, nie spevák, na čo ona odpovedala, že to, samozrejme, vie, ale trvala na svojom,“ hovorí herec. Vo výsledku môžeš vidieť, že sa jej ho podarilo prehovoriť.

Speváčkina autorská premiéra, v ktorej odhalila dve tváre

Čerstvo vydaný album v sebe ukrýva veľký umelecký posun Terezy Maškovej – prvýkrát sa totiž spolupodieľala na skladaní prevažnej väčšiny piesní, čo dodáva celému CD o to osobnejšiu rovinu.

„Povedala by som, že tento album je také hudobné zrkadlo, ktoré ako keby odrážalo moje dve tváre. Polovica skladieb je konzervatívnejšia Tereza, spieva o vzťahoch a o vážnejších témach (Jenom ty a já, Náš příběh, Z tvých rtů, Budu při tobě stát) a druhá polovica pesničiek, to je taká “ normálna Tereza“, ktorá je občas aj trochu bláznivá a strelená a rada spieva aj takéto vtipné, odľahčené pesničky, ale aj do tých vždy rada vkladá dôležité posolstvá (Zpívám si dál, Všechno je tak, jak má být, Do jiný doby, Do blba se dívat),“ vysvetľuje koncept albumu.

Samostatnou kapitolou na albume je skladba s názvom Scházíš. Terezina doposiaľ najintímnejšia hudobná spoveď je venovaná jej zosnulému otcovi. Keď príde reč k najsmutnejšej pasáži albumu, Tereza dokazuje, že názov Svět je málo růžový, nedostal náhodou.

Ako umelkyňa vo svojich skladbách dokazuje, že má dar vidieť aj tie najnáročnejšie životné chvíle či ťaživé témy z tej svetlej stránky. „Scházíš je veľmi, veľmi osobná a smutná pesnička, no napriek tomu by som bola šťastná, keby bola vnímaná naopak, ako oslava života a odkaz toho, ako veľmi dokážeme ľúbiť svojich najbližších, aj keď už tu nie sú s nami a ponechať si v srdci to najlepšie, čo nám do života priniesli,“ otvorila sa Tereza.

Tento obsah nie je možné sprístupniť bez prijatia súborov cookies.

Daj si podcast, nech si kdekoľvek

Nechaj sa uniesť do sveta hudby, zábavy a inšpiratívnych príbehov!

Počúvať

Europa 2 na sociálnych sieťach