Europa 2 - Maxximum muziky

Ronie prichádza so silnou piesňou V Búrke. Venovala ju na pamiatku jej mamine

Speváčka Ronie každou skladbou z pripravovaného albumu hudobne vracia späť rok 2000, či už trackom 2004 alebo piesňou, ktorú venovala jej idolu Aaliyah. Tentokrát však speváčka priniesla osobnejšiu hudobnú výpoveď v podobe balady V Búrke, ktorá vyráža dych.

Tak, ako pri jej prvých skladbách z albumu, aj novinka je inšpirovaná baladami z obdobia, keď začalo nové milénium. Tentokrát sa track neviaže na konkrétnu speváčku či pieseň, ale zámerom bolo zanechať hudobne hlboký pocit ako pri skladbách Beautiful od Christiny Aguilery, Skyscraper od Demi Lovato alebo ako pri niektorých z balád od Leony Lewis, ku ktorým Ronie umelecky vzhliada.

„Singel V Búrke vyjadruje pocity, aké zažíva človek pri životných pádoch a opätovnom vstávaní naspäť na nohy. Je možné ho pretransformovať na rôzne situácie. U mňa som konkrétne opisovala priebeh hľadania samej seba. Čas, kedy som sa rozpadla na kúsky a skladala sa naspäť dokopy. Je tam veľa odkazov na moje obdobie úzkosti a depresií. Kedy som sa strácala sama v sebe. V klipe je ilustračný príbeh, kde sa topím, ale na miesto úplného konca života sa ocitnem v limbe, v ktorom je chladno a prázdno, no zmietam sa vo svojich vnútorných pocitoch, strachu, hnevu, lásky. Na konci klipu však príde zvrat, kde sa vynorím z vody, čo je metafora na znovuzrodenie. A v podstate odkaz na to, že ešte nie je správny čas na to odísť,“ odkrýva svoje osobné pocity samotná speváčka.

Tento obsah nie je možné sprístupniť bez prijatia súborov cookies.

„Túto pieseň som napísala ešte pred dvoma rokmi v období, kedy som sa cítila celkom dobre a opisovala minulosť. No prišiel jej čas až v dobe, kedy naozaj vystihovala moje úplne dno. To som ani netušila, že si to napíšem vopred. Minulý rok mi nečakane odišla mamina a táto pesnička vystihla tú situáciu ešte hlbšie, ako som si kedy mohla myslieť. Táto pesnička je jediná z albumu, ktorú mamina ešte stihla počuť celú, celý život má najviac podporovala a bola môj fanúšik číslo 1 a aj preto som sa rozhodla túto pieseň venovať jej. Ako spomienku, ako list/pozdrav do neba. Pozdravujem ťa touto skladbou tam hore…mami,“ uzatvára svoju výpoveď ku skladbe Ronie.

Daj si podcast, nech si kdekoľvek

Nechaj sa uniesť do sveta hudby, zábavy a inšpiratívnych príbehov!

Počúvať

Europa 2 na sociálnych sieťach