Europa 2 - Maxximum muziky

Slovenská speváčka NIA zanechala v novej piesni drsný odkaz. Komu patrí?

V umeleckom svete nie je NIA neznámym menom, práve naopak. Spolu so svojim priateľom Fillipianom pôsobia v hudobnej sfére už vyše sedem rokov. Fillipian ako jeden z najvyhľadávanejších producentov spravil za posledné roky skladby pre umelcov, ktoré sa stali hitmi a dominovali v trendoch. Nia, naopak, okrem svojej tvorby písala texty rôznym ženským interpretkám, hlasovo mentorovala spevákov a bola niektorým aj skladateľkou.

Okrem skvelej hudby, ktorú spolu so svojim priateľom produkujú, má virálne hudobné videá na TikTok-u, kde práve v úlohe priateľa figuruje známy komik, youtuber a spevák – Matej Zrebný. Preto v klipe z produkcie od Pierre Lexis to vyznie ako keby sa speváčka lúčila práve s ním. Ale komu v skutočnosti patrí táto precítená a emotívna skladba?

„Tento song som napísala, keď som mala 14 rokov, vtedy som mala ťažké obdobie a dodnes na naň nespomínam v dobrom, preto aj tak dlho trvalo, kým som túto skladbu dala von. Ale chcela som sa rozlúčiť s týmto obdobím a nechať ho ísť. Nakoniec som do toho songu nejako dospela a som si uvedomila, že to musím dať von. Počas celého procesu, ako vydávam túto skladbu, sa opäť diali zvláštne veci a práve teraz som si uvedomila, aká je pre mňa výnimočná. Je to v podstate moja prvá pesnička, keďže som si ju zložila sama, hudbu aj text. Len teraz ju ešte doťukol Fillipian. Videoklip aj samotný text je venovaný všetkým, ktorí pocítili stratu, či už blízkeho, alebo stratu v zmysle rozchodu, či nezhody s kamarátmi. Verím, že sa v tom nájde každý, kto teraz potrebuje podržať či podporiť, uzavrieť to v sebe a odraziť sa ďalej,“ vysvetľuje hĺbku skladby NIA.

Tento obsah nie je možné sprístupniť bez prijatia súborov cookies.
Tento obsah nie je možné sprístupniť bez prijatia súborov cookies.

Daj si podcast, nech si kdekoľvek

Nechaj sa uniesť do sveta hudby, zábavy a inšpiratívnych príbehov!

Počúvať

Europa 2 na sociálnych sieťach