Europa 2 - Maxximum muziky

Deň sa začína ránom: 7 trikov, ktoré vás postavia na nohy

Možno to bude znieť ako klišé, no naštartovať deň tým správnym spôsobom, sa naozaj oplatí. Urobte na sebe experiment… Stačí päť pracovných dní, počas ktorých sa budete držať nasledujúcich krokov.

Nebude to trvať dlho a zistíte, že ráno sa nezačína vypnutím otravného budíka, nepokračuje sledovaním svojho strapatého a „pokrčeného“ ja v zrkadle a nekončí rýchlymi raňajkami.

Nemajte obavy, toto nie sú sektárske rady o tom, ako prežiariť svoj život svetlom, len zopár trikov, ktoré sa oplatí aplikovať do praxe. Idete s nami do toho?

Zapoťte sa!

Vstať ráno o dvadsať minút skôr ešte nikdy nikoho nezabilo. Skúste to! Po rannej hygiene a čistej vode v kombinácii s odšťaveným citrónom si dajte rýchlu rozcvičku (lebo strečing je dôležitý) a hor sa do toho… Na začiatok stačí tridsať klikov, tridsať drepov a tridsať „brušákov“. Postupne počty zvyšujte. Cvičiť sa dá predsa aj doma. Nemusíte sa vôbec naháňať, aby ste stihli posilňovňu. Zapotiť sa môžete aj doma.

Poďakujte!

Bez ohľadu na vierovyznanie sa hneď po cvičení poďakujte. Stačí minútka na to, aby ste vyslovili tiché „ďakujem“ za pokojnú noc a nový deň. Chvíľu premýšľajte o tom, čo vás počas dňa čaká a povedzte si, že ste odhodlaní zvládnuť akúkoľvek prekážku najlepšie ako viete.

Voda, voda, voda!

Ešte predtým, ako do seba nalejete kávu, chcelo by to ďalší pohár vody. Zabudnite na džúsy či iné sladené nápoje. Čistá voda prečistí, uhasí smäd a už od rána môžete takto svoje telo pripraviť na jej pravidelný prísun.

Raňajky sú (vraj) najdôležitejšie!

Možno ste už počuli o tom, že práve raňajky a obed sú mimoriadne dôležité, keď chceme, aby naše telo a myseľ fungovali správnym spôsobom. Nikdy z domu neodchádzajte s prázdnym žalúdkom. Ak je to len trošku možné, urobte si z raňajok príjemný rituál. Hovorí sa, že zelený čaj je na ráno lepší ako káva. Namiesto srdca vie napumpovať aj náš mozog. Neskúsite aspoň jednu šálku denne?

Maxximum obľúbenej muziky!

Nechajte sa zobúdzať rannou šou Wake Up!, prípadne si pustite svoj obľúbený album. Najlepšie rytmickú muziku, ktorá vás správne naladí. A pokojne si pred odchodom z domu zatancujte. Spievať môžete takisto, ale len v prípade, že tým neublížite blízkym či spolubývajúcim. Vedeli ste o tom, že človek, ktorý nevie spievať, si myslí, že vie?

Maškrťte! Ale zdravo

Kto povedal, že aj keď ste sa dali na pravidelné ranné cvičenie, si občas nemôžete dať niečo dobré? Kúsok horkej čokolády (naozaj kúsok!) vás postaví na nohy, keď to budete práve potrebovať. Skúste smoothies. Skombinujte obľúbené ovocie (aj zeleninu) a vezmite si zdravý nápoj so sebou. Keď sa vám niečo zvýši, ponúknite kolegu pri vedľajšom stole…

Dávajte viac!

„Nepoznáš trápenie iných ľudí, preto sa ku každému správaj slušne,“ povedal raz ktosi veľmi múdry. Nepozdravil vás kolega ráno na chodbe? Pozdravte ho vy. Potrebuje niekto vašu pomoc? Pomôžte. Nechce sa vám? Prekonajte sa a snažte sa urobiť svoju prácu na sto percent. Máte zlý deň? Na jeden, dva do mesiaca má právo každý.

Europa 2 online! Počúvaj nenormálne dobrú hudbu aj na našom webe – stream nájdeš TU

Selena Gomez s priateľom na letisku. Takto si vyznávali lásku!

Parádny prank od známeho komika. Tentokrát si z ľudí strieľal v kostýme nehanebného robotníka!

Shakira má nový videoklip. Na internete láme rekordy sledovanosti. Perfektný song!

Daj si podcast, nech si kdekoľvek

Nechaj sa uniesť do sveta hudby, zábavy a inšpiratívnych príbehov!

Počúvať

Europa 2 na sociálnych sieťach