Europa 2 - Maxximum muziky

Zlý deň, ťažký týždeň? Skúste tieto bylinky

Skorocel kopijovitý – Proti nečakanému prechladnutiu

Čaj pripravíme preliatím sušených skorocelových listov vriacou vodou a asi 10-15 minútovým lúhovaním. Potom popíjame viackrát počas dňa. Ak vám samotný čaj chutiť nebude, môžete si ho prisladiť trochou medu. Skorocelový čaj je výborným prostriedkom proti kašľu, podporuje vykašliavanie hlienu a tlmí bolesti priedušiek.

Palina – Vyrieši žalúdočné ťažkosti

Máte problém s trávením, nadúvaním alebo so žalúdkom? Dajte si čaj z paliny a je po problémoch. Pri jej užívaní je dôležité dodržať dávkovanie! Menšie dávky pomáhajú, vyššie môžu byť škodlivé.

Pýr – Univerzálna bylinka

Koreň pýru plazivého lieči a môžete ho zbierať až do jesene. Pozitívnymi účinkami sa vyznačuje aj kvitnúca vňať.

Pri zápale močového mechúra a reume nasypte do hrnčeka dve až tri kávové lyžičky vysušených rastlín, zalejte dvestopäťdesiatimi militrami vriacej vody a nechajte desať minút postáť.Odvar popíjajte trikrát denne.

Zásobí vás močopudnými látkami. Ustúpia aj opuchy, ktoré sprevádzajú niektoré obličkové ochorenia. Častejšie návštevy toalety pretrvajú aj niekoľko dní po vysadení pýru.

Harmanček – Povinná domáca výbava

Kamilky, rumanček, či harmanček. Tri rôzne názvy, každý však znamená jedno a to isté – bylinku, ktorá blahodarne pôsobí na napäté „nervy“. Čaj z tejto bylinky upokojuje podráždenie, zlepšuje depresívne nálady a hladí dušu. Obsahuje množstvo účinných látok a éterických olejov, ktoré napomáhajú zmierniť psychické napätie.

Daj si podcast, nech si kdekoľvek

Nechaj sa uniesť do sveta hudby, zábavy a inšpiratívnych príbehov!

Počúvať

Europa 2 na sociálnych sieťach