Europa 2 - Maxximum muziky

7 najčastejších chýb na pracovných pohovoroch: Toto NIKDY nerobte!

Hľadáte si prácu a pozvali vás na pracovný pohovor? Blahoželáme! Neurobte však chybu, ktorá by vás mohla odrovnať. Častokrát je to aj maličkosť, ktorá vám môže prekaziť sen o vysnívanej práci.

Ako napísal portál karierainfo.sk, toto je sedem najčastejších chýb, ktoré robia uchádzači. Personalisti ich pomenovali celkom jasne.

Nemeškajte! – A ak sa vám už podarí prísť o pár minút neskôr, nezabúdnite sa ospravedlniť. Dopravná zápcha či problémy s mestskou hromadnou dopravou sú bežné. Ak však vidíte, že budete meškať, pošlite sms, zatelefonujte a dajte o tom vedieť.

Udržiavajte očný kontakt! – Neuhýbajte pohľadom. Kto sa tomu druhému pri rozhovore pozerá priamo do očí, znamená to, že je sebaistý a priamy.

Vedzte, čo chcete! – Musíte mať predstavu o tom, čo chcete robiť a kam by ste sa chceli časom posunúť. Zdravé sebavedomie je na mieste.

Základné informácie o spoločnosti – Tie sa vám rozhodne zídu, pretože na pracovnom rozhovore sa vás na ne môžu opýtať. Stačí základ, nie je potrebné o firme, v ktorej chcete pracovať, vedieť všetko.

Prílišná diplomacia – Odpovedáte neurčito, používate dlhé vety, ste až príliš veľký diplomat? Toto sa na pracovných pohovoroch naozaj „nenosí“. Buďte úprimný a povedzte o sebe všetko, čo vášho budúceho zamestnávateľa zaujíma. Sebakritika sa ráta.

Prílišná otvorenosť – Nekritizujte predošlé zamestnanie a ani ľudí, s ktorými ste pracovali. A už vôbec nie firmu, do ktorej chcete nastúpiť.

Pohovor nie je rande! – A ani stretnutie s priateľom pri káve. Chce to vhodné oblečenie aj doplnky. Internet je plný rád, ako sa na pohovor vhodne obliecť a upraviť. Ženám by mohol uškodiť veľmi výrazný make-up, pánom zasa príliš veľa parfému.

Prečítaj si aj ďalšie články!

Takto reagoval George Clooney, keď sa dozvedel, že jeho kamarát Brad Pitt sa rozvádza! Tu je video

Školák napísal mame list z výletu. Štyri riadky malého Lukáša bavia internet!

Emma Drobná nám ukázala svoju novú lásku. Páči sa vám?

Jeseň bude nenormálna. Dajte aj vy nenormálnu výzvu niekomu z rádia Europa 2!

Toto povedala Jennifer Aniston na rozvod Angeliny Jolie a Brada Pitta. Nešetrila ich!

Daj si podcast, nech si kdekoľvek

Nechaj sa uniesť do sveta hudby, zábavy a inšpiratívnych príbehov!

Počúvať

Europa 2 na sociálnych sieťach