Europa 2 - Maxximum muziky

5 vecí, ktoré sa vám snaží povedať váš hlad: Toto by ste si mali vziať k srdcu!

Hlad by sme nemali ignorovať, píše portál mensheath.com, ktorý priniesol informáciu o tom, čo sa nám náš prázdny žalúdok snaží povedať. Jeho signály rozhodne neignorujte.

Aj pri jedle však platí, že všetko s rozumom, tak teda dobrú chuť! A ešte jedno upozornenie… hlad nemusí byť stále iba fyzický. Čo ak vám chýba aj niečo iné ako len chutné jedlo?

„Hej, ty! Najedz sa!“ – Fyzická sila je pre nás mimoriadne dôležitá. Bez stravy sa žiť nedá. Myslime na to, aby sme jedli zdravo a pravidelne. Kto neje, má bolesti hlavy, cíti únavu, je slabý.

„Zmeň prostredie!“ – Hlad nemusí byť stále iba o tom, že máte prázdny žalúdok. Chce to zmenu prostredia, zmenu spoločnosti, v ktorej sa práve nachádzate. Vybehnite von na prechádzku.

„Potrebuješ pauzu!“ – Pracujete veľa a intenzívne? Stanovte si presný čas, za ktorý máte splniť úlohy a počas prestávky niečo prehryznite.

„Máš zlé stravovacie návyky!“ – Chodia ti po rozume hlúposti? Dal by si si zákusok? Zemiakové lupienky? Niečo pikantné? Kávu? Ak nad tým premýšľaš často a veľa, je to dôkaz toho, že máš málo pestrú stravu.

„Dopraj si viac živín a pravidelne!“ – Žúroval si celý víkend a jedol nezdravé veci? Odrazu máš chuť len na šalátiky, ovocie a zeleninu? Tvoje telo sa bráni.

Daj si podcast, nech si kdekoľvek

Nechaj sa uniesť do sveta hudby, zábavy a inšpiratívnych príbehov!

Počúvať

Europa 2 na sociálnych sieťach