Europa 2 - Maxximum muziky

Aj prevencia je dôležitá! Čo však zaberá na zákerné jesenné prechladnutie a chrípku najviac?

Zatočte s chorobou a nedovoľte jej, aby vám pokazila víkend, ale ani ďalšie októbrové dni. Okrem nenormálne chytľavej muziky, ktorú pre vás hráme, máme aj niekoľko ďalších tipov, ako zabojovať proti chrípke a prechladnutiu.

Účinná je kombinácia cesnaku, medu a jablčného octu. Aj ako prevencia. Roztlačte osem strúčikov cesnaku, zmiešajte ich s tromi polievkovými lyžicami medu a pridajte jablčný ocot tak, aby to nebolo ani príliš husté a ani príliš riedke. Nechajte odstáť 24 hodín v chladničke. Doprajte si čajovú lyžičku sirupu každé ráno.

Ak vám už choroba sadla na plecia, nepodceňujte ju. Cítite sa „pod psa“ a je vám zle? Oddychujte, veľa spite a rozhodne nevychádzajte z domu. Nezabudnite na pravidelný prísun tekutín. Pozor, ak čaj, jedine vlažný. Určite nie horúci a ani príliš studený.

Na zníženie horúčky zaberajú okrem dostupných liekov aj studené obklady. Skúste vlažnú sprchu. Naopak, pri zimnici pomáha teplý (nie horúci) kúpeľ. Odborníci radia, aby sme počas jesene mysleli aj na vhodné oblečenie. Teploty postupne klesajú, slnko je čoraz zubatejšie!

Prečítaj si aj ďalšie články

Slovenská hudobná novinka dostala sexy videoklip. Jedna horúca scéna za druhou!

Nenormálne jej to pristane. Speváčka nahráva novú muziku s rastúcim bruškom!

8 obrázkov, ktoré ti ukážu rozdiel medzi skutočnými a fejkovými priateľmi. Vieš ich rozlíšiť?

Slovenská speváčka len v pánskych boxerkách. Takéto telo po 40-ke?

Fotografia, ktorá pobláznila internet. Hra farieb a tieňov nadchla milióny ľudí!

Daj si podcast, nech si kdekoľvek

Nechaj sa uniesť do sveta hudby, zábavy a inšpiratívnych príbehov!

Počúvať

Europa 2 na sociálnych sieťach