Europa 2 - Maxximum muziky

7 fantastických vecí, ktoré sa stanú, keď si zrušíte konto na Facebooku!

Psychológovia tvrdia, že sociálne siete ničia ľudské životy. Mnohí, ktorí sa vzdali Facebooku hovoria o pozitívnych zmenách. Stačí sa len odhodlať a stlačiť to veľké OFF. Vypnúť sa a vykašľať sa na virtuálnu realitu. Navždy! Ak ste sa odhodlávali už dlhší čas tak urobiť, možno teraz je ten správny moment! Čo sa vlastne stane, keď z Facebooku či inej sociálnej siete odídete?

Ožijete! A začnete si oveľa viac všímať svet okolo seba. Problémy sa samé nevyriešia, no budete mať viac času venovať sa všetkému podstatnému. Váš mozog začne pracovať oveľa lepšie, oči uvidia veci, ktoré ste dovtedy možno ignorovali alebo skutočne nevideli.

Urobíte toho viac! Doma aj v zamestnaní, prípadne v škole. Čas strávený na Facebooku sa stále predlžuje. Aj vám sa stalo, že „len 15 minút a idem na to…“ a nakoniec z toho bola hodina a pol?

Prestanete predstierať! Že váš život je perfektný. Ľudia na sociálnych sieťach zverejňujú iba to, čo je pozitívne. Fotografie z párty, z dovoleniek, z firemných večierkov, fotky so známymi ľuďmi, zábery zo známych miest… S filtrom či bez neho!

Prestanete žiarliť a závidieť! Vaši kamaráti sú na dovolenke a vy musíte pracovať? Lezú vám ich fotografie na nervy? Sú až príliš krásne? Obviňujete samých seba, že ste nezamakali viac, aby ste si mohli teraz užívať takisto? Naozaj stačilo… Vždy sú to iba fotky a realita môže byť celkom iná.

Prestanete míňať kopec peňazí! Pýtate sa, ako? Takto… Ľudia si neuvedomujú, koľko zbytočných reklám a inzerátov na nich „vybehne“ počas dňa na Facebooku. Podvedome sa zapisujú do ľudských myslí a doslova vymývajú mozgy. Dosť!

Začnete si užívať! Lebo budete mať oveľa viac času. Na záľuby, na veci, ktoré ste prestali robiť. Hodinová prechádzka vám dá oveľa viac ako hodina na Facebooku. Namiesto toho, aby ste priateľom poslali správu, choďte ich navštíviť. Prečítajte si knihu alebo časopis. Niečo dobré uvarte. Recept nehľadajte online. Zavolajte blízkym, nech vám niečo poradia. Alebo ich pozvite k sebe a navarte si spolu. Času bude na to až-až!

Objavíte čaro starých dobrých vecí! Páči sa vám niečo? Povedzte o tom rodine a blízkym. Rozprávajte sa… Nepáči sa vám niečo? Nešírte múdrosti v podobe komentárov. Rozprávajte o tom. Fotografie? Vytiahnite staré albumy a presvedčte sa, že vyzerať k svetu sa dá aj bez zbytočnej retuše a nezmyselných filtrov, ktoré v nás vytvárajú ilúziu…

Daj si podcast, nech si kdekoľvek

Nechaj sa uniesť do sveta hudby, zábavy a inšpiratívnych príbehov!

Počúvať

Europa 2 na sociálnych sieťach