Europa 2 - Maxximum muziky

Dva triky pre lepší spánok: Sú zadarmo a skutočne fungujú!

Všimli ste si, v akej polohe spíte? Je dôležitejšia, než si myslíte… Odborníci tvrdia, že spánok na pravom či ľavom boku nie je práve najideálnejší.

Táto poloha sa vám môže zdať pohodlná, no riskujete bolesti chrbta či krčnej chrbtice. Keď sa k tomu pridruží sedavé zamestnanie a nedostatok pohybu, problémy so zdravím sa ešte len nakopia.

Ideálna nie je ani poloha na bruchu. Hoci môžeme mať pocit, že je nám príjemne, v polohe na bruchu si tlačíme na vnútorné orgány a to nášmu telu tiež nerobí dobre. Zdravé spanie je v polohe plodu. Telo je na boku, kolená sú pokrčené a vaša brada smeruje naspodok. Takto dokonca predídete chrápaniu, píše interez.sk.

Najideálnejšou polohou na spánok je na chrbte. Paradoxne, na chrbte spáva len malé percento ľudí. Nie je jednoduché v nej vydržať počas celej noci. Ak sa však obložíte vankúšmi a jeden z nich si dáte pod kolená, rýchlo si na túto pozíciu privyknete a pravdepodobne docielite ten najkvalitnejší možný spánok.

A ešte jedna zaujímavosť… Chcete spávať naozaj zdravo a ráno sa zobudiť čerství? Dajte si na seba čo najťažšiu perinu. Zvyšuje pocit bezpečia. Tak teda dobrú noc, alebo dobré ráno?

Daj si podcast, nech si kdekoľvek

Nechaj sa uniesť do sveta hudby, zábavy a inšpiratívnych príbehov!

Počúvať

Europa 2 na sociálnych sieťach