Europa 2 - Maxximum muziky

Mesto, ktoré kričí po tvojej pozornosti! 3 užitočné tipy na výlet

Autorom textu je bloger a cestovateľ Milan Bez Mapy

Dnešným „tajným“ stredomorským mestom sú Atény, čo z fotografie na Facebooku Europa 2 nebolo až tak náročné uhádnuť. Atény pre svoju históriu patria jednoznačne k najzaujímavejším mestám Európy, ktoré ročne prídu navštíviť turisti z celého sveta. Spísal som ti tri tipy na Atény, ktoré ti uľahčia cestovanie.

Odporúčanie číslo 1.: Neboj sa ubytovať v centre. Atény sú staré tisícky rokov a úzke uličky majú svoju zaručenú atmosféru pravého stredomorského mesta.

Odporúčanie číslo 2.: Ak si študent, nezabudni si ISIC kartu. Čo ma veľmi prekvapilo boli vysoké vstupy na rôzne atrakcie, ako napríklad na Akropolu. Tá je bezpochyby najväčšou atrakciou mesta. Vstupné pre dospelú osobu stojí 20 €, pre študenta 10 €. Ak si ale cestu naplánuješ dobre, vychytaj niektoré dni, kedy je vstupné zadarmo:

  • Každú prvú nedeľu v mesiaci od novembra do konca marca
  • Posledný septembrový víkend
  • 6. marca, 18.apríla, 18.mája a 28.októbra, kedy sú rôzne sviatky a pamätné dni v Grécku

Odporúčanie číslo 3.: Po krajine sa pohybuj s Ryanair. Sám som bol prekvapený, keď som zistil, že po Grécku lieta Ryanair aj domáce lety. Dostal som sa tak napríklad do Solúnu za približne 17 €. Určite sa oplatí pozrieť ceny z Atén na rôzne Grécke ostrovy.

PS: Pridaj sa do Facebookovej skupiny Lovec leteniek, kde pravidelne pridávam tipy na akciové letenky. Možno čoskoro pribudnú aj Atény. Ak máš otázku, napíš napíš mi na Facebooku alebo Instagrame.

Ďalší článok od Milana – cestovateľa bez mapy nájdete na webe www.europa2.sk už budúcu nedeľu o 18:00 hod.

Prečítajte si tiež:

Daj si podcast, nech si kdekoľvek

Nechaj sa uniesť do sveta hudby, zábavy a inšpiratívnych príbehov!

Počúvať

Europa 2 na sociálnych sieťach