Europa 2 - Maxximum muziky

Nádherná Malajzia za turistickými hranicami. Tu sa neoplatí odhaľovať

Autorom textu je bloger a cestovateľ Milan Bez Mapy

Čo ti prvé napadne, keď sa povie Malajzia? Pre mnohých Slovákov ide len o prestupnú destináciu na ceste na Bali, Singapuru alebo do Thajska. Mesto Kuala Lumpur je svetová destinácia, no ako vyzerá za bránou mesta?

Malajzia je vysoko moslimská krajina, no nikto tu z toho nerobí vedu. Ide o veľmi modernú a rozvinutú spoločnosť a Malajziu pokladám za jednu z najbezpečnejších krajín Juhovýchodnej Ázie. Avšak, po dvoch týždňoch života v rušnom Kuala Lumpur som potreboval zmenu a rozhodol sa odletieť na víkend do Singapuru. Veď keď stojí spiatočná letenka 15 €, prečo nie, že?

Keďže boli asi dve ráno a ja som si letenku kupoval cez mobilnú aplikáciu, s mojimi tučnými prstami som si omylom rezervoval za rovnakú cenu let do Kota Bharu. Neznámeho mesta na severe Malajzie. Najskôr som nechcel ísť, no potom som si povedal, že nech je sranda a konečne uvidím, ak vyzerá neturistická časť Malajzie.

Mesto Kota Bharu je vysoko moslimské a na rozdiel od Kuala Lumpur, sa tu niekoľkokrát denne ozývali moslimské modlitby z okolitých mešít. Všetky ženy tu boli zahalené, no veľmi zhovorčivé. Čo bol problém, keďže tu na rozdiel od Kuala Lumpur NIKTO nehovoril po anglicky.

Každopádne, tento omyl neľutujem. Aspoň som si rozšíril svoje obzory a predstavu o Malajzii, ktorú mám veľmi rád.

PS: Pridaj sa do Facebookovej skupiny Lovec leteniek, kde pravidelne pridávam tipy na akciové letenky. Možno čoskoro pribudne aj Kuala Lumpur (alebo Kota Bharu, haha). Ak máš otázku, napíš napíš mi na Facebooku alebo ma sleduj na Instagrame.

Ďalší článok od Milana – cestovateľa bez mapy nájdete na webe www.europa2.sk už budúcu nedeľu o 18:00 hod.

Prečítajte si tiež:

Daj si podcast, nech si kdekoľvek

Nechaj sa uniesť do sveta hudby, zábavy a inšpiratívnych príbehov!

Počúvať

Europa 2 na sociálnych sieťach