Europa 2 - Maxximum muziky

Toto sú 3 miesta na Slovensku, o ktorých si zatiaľ vôbec nepočul

Autorom textu je bloger a cestovateľ Milan Bez Mapy

Poznáš tieto tri miesta? Veľa Slovákov by ani nepovedalo, že ich máme tu, u nás doma. Spísal som ti zoznam troch miest na Slovensku, o ktorých vie málokto. Spoločné nemajú nič, dokona nie sú ani v rovnakom kraji. Spoznal by si ich podľa fotografie?

  1. Rio de Klin na Orave

Nie, táto fotografia nebola spravená v brazílskom Riu de Janeiro, ale nad oravskou dedinou Klin. Ide o sochu Krista vysokú takmer desať metrov, o ktorej vie málokto. Určite ti odporúčam zaparkovať pri poslednom parkovisku a vyšliapať si to hore pešo. Súčasťou tejto trasy je aj krížová cesta a perfektný výhľad na Oravu. Tak schválne, dovidíš odtiaľto až na Oravskú priehradu?

  1. Rozhľadňa Háj v Novej Bani

Nová Baňa nepatrí medzi najnavštevovanejšie oblasti Slovenska. Čo to znamená? Že ti nebude nikto prekážať vo výhľade z rozhľadne Háj v Novej Bani. Je súčasťou náučného chodníka Zvonička. Rozhľadňa Háj má výšku 21 metrov a je z nej výhľad na región Gron.

  1. Hrad Branč na Myjave

Slovensko má veľmi veľa hradov a zrúcanín. Niektoré sú známe, iné menej. Toto si môže povedať zrúcanina hradu Branč nad obcou Podbranč na Myjave. Avšak, táto zrúcanina je veľmi pekne zachovaná a udržovaná. Zastav sa tu na tvojej ceste po Záhorí.

Milan Bez Mapy, cestovateľský blog, ktorý trhá Slovákov z kancelárskych stoličiek

Ďalší článok od Milana – cestovateľa bez mapy nájdete na webe www.europa2.sk už budúcu nedeľu o 18:00 hod.

Prečítajte si tiež:

Daj si podcast, nech si kdekoľvek

Nechaj sa uniesť do sveta hudby, zábavy a inšpiratívnych príbehov!

Počúvať

Europa 2 na sociálnych sieťach