Europa 2 - Maxximum muziky

Emma Drobná prezradila, prečo píše songy v angličtine

Emma Drobná dobyla za 3 roky Slovensko a to doslova! Od 4. série Česko-Slovenská Superstar, ktorá prebehla v roku 2015, speváčka vydala debutový album, získala cenu SOZA za song Smile, ďalší song s názvom Try sa stal titulnou piesňou k filmu Dôverný nepriateľ, bola predskokankou na koncerte Jamesa Blunta a už v novembri štartuje svoje prvé turné.

Na albume 24-ročnej interpretky sa nachádza len jedna slovenská skladba. V relácii Park prezradila, že je to pre ňu úplne prirodzené, a keď si texty píše, vychádza to z nej samej. Viac o jej tvorbe, stretnutí s Jamesom Bluntom a o čom sa s ním rozprávala, no aj o tom, ako dlho trvá vznik albumu a koľko je za tým roboty sa dozvieš už v sobotu v relácii Park na Jednotke.

Okrem toho sa dozvieš aj o veľmi šikovných a úspešných 2 chalanoch a to Marekovi Líškovi a Radekovi Lelkešovi, ktorí v rámci študentskej iniciatívy vytvorili učebnice matematiky, fyziky a chémie pre spolužiakov, založili nakladateľstvo a teraz sa z ich učebníc učia žiaci na vyše 100 stredných školách v Čechách a 3 na Slovensku.

A určite to nie sú len také nejaké knihy, pri témach je vždy aj vysvetlené, k čomu v živote je to študentom dobré sa naučiť, na čo danú látku využijú v reálnom živote a sú tam uvádzané aj reálne príklady. V knihe sa dokonca nachádzajú QR kódy, ktoré keď žiaci nasnímajú ukáže sa im postup riešenia príkladu.

Naozaj sa máte na čo tešiť, tak nepremeškajte novú časť relácie Park už túto sobotu o 11:30 na Jednotke!

Príď sa pozrieť na ďalšie natáčanie

Už v pondelok 14:30 v Auparku sa bude konať ďalšie natáčanie relácie Park, kde môžeš byť aj ty, tak neváhaj a príď! Hosťami budú – Slovenská indie rocková kapela Dave Branningan, ktorá sa môže pochváliť skutočnosťou, že si zahrali na Szigete. Jedného zo svojich členov našli cez inzerát ako nejakú vec, no stále im to spolu výborne šľape. Kto skupinu najviac hudobne ovplyvniť, po kom nesú názov Dave Branningham a ich živé vystúpenie si môžeš vychutnať aj ty.

Okrem nich sa dozvieš aj o živote Alexandre Cisárovej – programátorke, ktorá miluje freestyle kayak a na minuloročnom európskom pohári obsadila vynikajúce 4. miesto. Prečo sa stále nepovažuje za profesionálnu športovkyňu, a ako vie freestyle kayak skĺbiť s kariérou programátorky a rodinou? To všetko ti porozpráva už v pondelok o 14:30 v Auparku.

Daj si podcast, nech si kdekoľvek

Nechaj sa uniesť do sveta hudby, zábavy a inšpiratívnych príbehov!

Počúvať

Europa 2 na sociálnych sieťach