Europa 2 - Maxximum muziky

Slovenka vytvára dizajnové kúsky nábytku z recyklovaných odpadov

Slovenka Mária Demjanovičová sa venuje interiérovému a produktovému dizajnu, no len ako jedna z mála nenakupuje a nepracuje s novými kúskami, ale ona sama si ich vytvára. Rozhodla sa pretvárať a obnovovať priestory už z existujúcich kúskov, ktoré zrecykluje.

Najskôr si tieto materiály zháňala sama zo skládok odpadu, či zbierala drevené stoličky vyhodené pri košoch. No teraz jej už materiál dodávajú samotní klienti. Vďaka projektu, ktorý vytvorila ešte ako študentka sa dostala do rebríčka 30 pod 30 časopisu Forbes. O svojej práci viac porozprávala v relácii Park, ktorého vydanie budete môcť vidieť už túto sobotu na Jednotke.

O svojej záľube porozpráva aj indie-rocková kapela Elections in the Deaftown z Považskej Bystrice. Chalani sa stretli vo fitku, založili kapelu a pochváliť sa môžu už vystúpeniami na tých najväčších slovenských festivaloch. Prezradia aj to ako experimentujú v hudbe v rámci elektroniky, či o tom ako vznikol ich názov a čo znamená. Divákov potešia aj 3 hudobnými vystúpeniami.

A ako posledným hosťom tejto časti je spisovateľ Tomáš Ulej, ktorý je otcom myšlienky Zlatý fond – a vďaka tomu sa mu podarilo zdigitalizovať slovenskú literatúru. Takisto vydal už 4 vlastné knihy, v ktorých sa venuje krátkym textom – aforizmom a epigramom.

Ak ťa zaujíma proces zdigitalizovania, niečo viac o recyklovaní odpadu či o indie-rocku – nezabudni zapnúť Jednotku už túto sobotu 3.11.2018 o 10:55 hod.!

Príď sa pozrieť na ďalšie natáčanie

Už v pondelok 5.11.2018 o 14:30 v Auparku sa bude konať ďalšie natáčanie relácie Park, kde môžeš byť aj ty, tak neváhaj a príď! Nielenže sa stretneš s našou Beccou a uvidíš aj ďalších moderátorov a to Zitrona a Ondra, ale hosťami budú – skupina Horehigh, ktorej členovia nám priblížia žáner s názvom psychedelic – pop, porozprávajú o chystanom albume či novom klipe.

Druhým hosťom bude Zuzana Trojáková, ktorá porozpráva, aké je to venovať sa viacerým diametrálne odlišným tanečným štýlom a na nakrúcaní predvedie svoju choreografiu, s ktorou si z majstrovstiev sveta na Floride odniesla v kategórii jazz solo najviac bodov.

A ako posledným hosťom bude Ivan Pálenik za projekt Hendikup, ktorý bude hovoriť o tom, čo všetko stálo za zrodom platformy pre hendikepovaným umelcov a remeselníkov. Ale aj o tom, aké je to tvoriť projekt, keď každý z jeho zakladateľov žije v inej krajine.

Kde inde sa ti naskytne byť takto blízko známym osobnostiam, ak nie práve na natáčaní Park! 😉 Tak to nezmeškaj.

Daj si podcast, nech si kdekoľvek

Nechaj sa uniesť do sveta hudby, zábavy a inšpiratívnych príbehov!

Počúvať

Europa 2 na sociálnych sieťach