Europa 2 - Maxximum muziky

Dokonale krásny ostrov? A navyše totálne lacný? Takýto raj existuje len kúsok od prefláknutého Bali!

Vieš čo urobiť ako prvé keď priletíš na Bali? Okamžite ujdi preč na nádherný susedný ostrov Nusa Penida! 😀 A teraz vážne 🙂 Bali mám rád, strávil som tam 4 týždne a aj to mi bolo málo. Ale scenérie ostrova Nusa Penida ma dostali oveľa oveľa viac.

Tento nadmieru fotogenický a neveľký ostrov by ti nemal ujsť, hlavne ak plánuješ dovolenku práve na Bali. Tu je pár dôvodov, prečo návštevu odporúčam:

✅ Od Bali je tento ostrov vzdialený len 40 minút loďou. Na jeho prieskum ti stačí pár dní, prenajatá motorka a pevné nervy na rozbitých cestách.

✅ Scenérie vysokých útesov a pláží medzi nimi vyrážajú svojou krásou dych!

✅ K najkrajším plážam si treba poctivo odšľapať mnoho strmých schodov… ALE! Vďaka tomu sú pláže takmer prázdne. Tým klasickým lenivým turistom z čínskych cestoviek sa tam dole nechce drbkať.

✅ Oproti Bali je Nusa Penida oveľa menej turistická. Niektoré atrakcie sú síce populárnejšie, ale je oveľa ľahšie ujsť pred davmi.

✅ Šnorchlovanie je TOP! Na Nusa Penida môžeš pod vodou plávať s Mantami Obrovskými, ktoré majú až niekoľko metrov.

✅ Je dosť možné, že len tak z útesov uvidíš delfínov!

✅ Indonézia je podľa mňa najlacnejšia krajina na cestovanie v Juhovýchodnej Ázii. Platí to aj pre ostrov Nusa Penida (prenájom motorky na deň 4 €, chutný obed alebo večera za 2 €, izba pre dvoch od 10 €)

Viac podobných tipov zdieľam na: https://www.facebook.com/cestujposvete.sk/

Ďalšie fotky z ciest: https://www.instagram.com/adventure.traveler.peter/

Daj si podcast, nech si kdekoľvek

Nechaj sa uniesť do sveta hudby, zábavy a inšpiratívnych príbehov!

Počúvať

Europa 2 na sociálnych sieťach