Europa 2 - Maxximum muziky

Vyskúšaj čarovné Slovinsko. Najkrajšie miesta sú len 5 hodín autom od Slovenska!

Leto je ideálne obdobie na dovolenku alebo aspoň predĺžený víkend v krásnej prírode. A takú ponúka aj Slovinsko, ktoré Slováci často podceňujú a maximálne okolo neho prefrčia na dovolenku do Chorvátska. Pritom ponúka tak veľa! Stačí zobrať auto a za 5 – 6 hodín si z Bratislavy pri tých najkrajších slovinských miestach.My sme raz s bratom spontánne zbalili batohy, stan, spacáky, konzervy, borovičku, plynový varič, šmarili sme to do auta a vydali sme sa na roadtrip po tejto krásnej krajine. Takáto „stanovačka“ nás vyšla len pár desiatok eur. Čo sme stihli za predĺžený víkend a čo odporúčam aj tebe:

✅ Výstup na najvyšší vrch Slovinska – Triglav (2 864 m). Otočili sme to za jeden deň, ale normálne sa to robí za dva dni s prenocovaním pod vrcholom. Za jeden deň to skús len keď si fakt fit turista. Výhľad na Julské Alpy je odtiaľto fakt megakrásny!

✅ Kúpanie v jazere Bled a krátku túru s výhľadom na toto krásne miesto.

✅ Tiež sme si pozreli očarujúce Bohinjske jazero.

✅ Slovinsko ponúka viacero vodopádov. Najkrajší z nich je podľa mňa Virje – fakt odporúčam.

✅ Prešli sme sa úzkymi serpentínami autom pod vrchom Mangart – je to najvyššie položená cesta v Slovinsku (2055 m.n.m.).

✅ Malý tip na menšiu zachádzku – Alpami sme prešli aj za hranice do Talianska, kde sme náhodne objavili fotogenické jazero Lago del Predil.

✅ Prehliadli sme si aj hlavné mesto Ľubľana. Určite mu povenuj aspoň pár hodín, je to veľmi príjemné miesto. Ideálne na letnú prechádzku.

Viac podobných tipov z 55 precestovaných krajín zdieľam na: https://www.facebook.com/cestujposvete.sk/

Ďalšie fotky z ciest: https://www.instagram.com/adventure.traveler.peter/

Daj si podcast, nech si kdekoľvek

Nechaj sa uniesť do sveta hudby, zábavy a inšpiratívnych príbehov!

Počúvať

Europa 2 na sociálnych sieťach