Europa 2 - Maxximum muziky

Nórsko – ako precestovať jednu z najkrajších krajín v Európe za pár stoviek?

Ak hľadáš TIP na dokonalé vypnutie od každodennej reality, tak určite odporúčam roadtrip do Nórska. Pri tých výhľadoch človek zabudne na všetky starosti 🙂 Inšpiruj sa naším tripom, ktorý trval 17 dní a počas ktorého sme prešli (nielen) Nórskom 8000 km. To všetko nás vyšlo len cca 500 – 600 € na osobu.

Čo potrebuješ na nezabudnuteľný trip po Nórsku?

✅ Dobrú partiu kamarátov, ktorí sú ochotní vystúpiť z bežnej zóny komfortu.

✅ Jedno auto. Nám konkrétne poslúžila moja staršia Mazda, netreba ani nadupané nové SUVčko. Treba sa pripraviť, že dáte zabrať brzdovým kotúčom, tie serpentíny v Nórsku sú niekedy poriadna záťaž pre auto (aj pre žalúdky) 🙂

✅ Výbava na kemping. Nám poslúžil väčší stan, nafukovacie matrace, spacáky a plynový varič. V Nórsku sa dá krásne ušetriť stanovaním vo voľnej prírode. Len po sebe nezabudni upratať. Hygienu vieš vyriešiť v platených kempingoch, ktorých je v Nórsku až až.

✅ Plný kufor jedla (a zopár fľašiek alkoholu). Nórsko je poriadne drahé a toto je najlepší spôsob ako ušetriť. Navyše príprava jedla na variči pri stane uprostred prírody pod hviezdami má svoje dobrodružné čaro!

✅ Pozor na hlavnú sezónu (júl, august). Vtedy môžu byť na niektorých túrach väčšie davy. Treba s tým rátať alebo ísť inokedy.

✅ Náš výlet trval 17 dní a väčšina peňazí išla len na benzína na mýto, čo sú v Nórsku dosť drahé položky. Na ubytovanie a stravu sme minuli len pár desiatok Eur. Za 600 € na osobu sme si však priniesli mnoho krásnych zážitkov a pohľadov, na ktoré človek nezabudne do konca života.

Viac podobných inšpirácií z 55 precestovaných krajín zdieľam na:

Tento obsah nie je možné sprístupniť bez prijatia súborov cookies.

Ďalšie fotky z ciest: https://www.instagram.com/adventure.traveler.peter/

Daj si podcast, nech si kdekoľvek

Nechaj sa uniesť do sveta hudby, zábavy a inšpiratívnych príbehov!

Počúvať