Europa 2 - Maxximum muziky

First či last minute: Dovolenka na Slovensku, na ktorú budete spomínať ešte dlho

Pokračujeme v putovaní po regióne Severný Spiš a Pieniny, ktorý ponúka v letnom období hneď niekoľko skvelých atrakcií… Zdržať sa jeden, dva dni naozaj nestačí!

Kúpele Červený Kláštor Smerdžonka sú zasadené do nádherného prostredia, kde si prídu na svoje celé rodiny, ale aj partie dobrých priateľov. Liečivá voda, čerstvý vzduch a Pieniny. Viac nepotrebujete! Skúste vonkajšiu Kneipp terapiu a rovnako vonkajší balančný chodník či pyramídu na lezenie. Viac sa dočítate tu.

Pre dobrodruhov máme zopár tipov na skvelé výlety. ktorú sme vám ukázali naposledy.

Krásne prostredie, chutné jedlo

Bojíte sa, že vám (občas poriadne divoké) vody Dunajca neurobia práve najlepšie a pred spánkom sa s vami bude kolísať posteľ? V tom prípade to chce bicykel alebo pešiu túru.

Rozhodne sa však oplatí sadnúť za volant a obehnúť okolie. Severný Spiš Pieniny ponúkajú niekoľko turistických chodníkov, ktoré sa oplatí prejsť. Nezabudnite na pevnú obuv, dostatok vody, prípadne niečo pod zub.

Pokoj hory Zvir, ktorá je známym pútnickým miestom, vám doslova vyrazí dych. Z Červeného Kláštora je to autom približne štyridsať minút. Cestou tam sa nezabudnite zastaviť na chutný obed na Salaši u Franka v Starej Ľubovni.

Legendárna reštaurácia s niekoľkoročnou tradíciou ponúka množstvo slovenských, ale aj miestnych špecialít. Lepšie bryndzové halušky sme ešte nemali. Dobrú chuť!

Viac sa dozviete aj na oficiálnom Instagrame.

Aktivita je realizovaná s finančnom podporou Ministerstva dopravy a výstavby Slovenskej republiky.

Daj si podcast, nech si kdekoľvek

Nechaj sa uniesť do sveta hudby, zábavy a inšpiratívnych príbehov!

Počúvať

Europa 2 na sociálnych sieťach