Europa 2 - Maxximum muziky

Známy britský youtuber sa rozhodol navštíviť Luník IX. Zostal v nemom úžase

Populárny youtuber Bald cestuje po svete a vyberá si skutočne nevšedné dovolenkové destinácie. Len prednedávnom navštívil Černobyľ a najnovšie sa rozhodol vycestovať do Slovenska. Nevybral sa však na naše preslávené miesta, ktoré by si za normálnych okolností zvolila väčšina turistov. Bald namiesto toho vycestoval na Luník IX, ktorý nazval „najväčšou rómskou chudobnou štvrťou Európy.“

„Luník IX je staré sídlisko z komunistickej éry postavené na periférii Košíc, na východe Slovenska. Všetci nám hovorili, aby sme sem nechodili, pretože je to nebezpečné. Preto som sa túto štvrť rozhodol navštíviť a sám prísť na to, ako to naozaj je. Čo ma prekvapilo a šokovalo? Vitajte na párty na Luníku IX!,“ napísal pod videom.

Sídlisko s nie najlepšou povesťou bolo pre neho veľkou výzvou, no i prekvapením. Keď youtuber nahliadol do jedného z bytov, prekvapila ho čistota a moderné vybavenie, ktoré kontrastovali so špinavým a neudržiavaným okolím. „Vyzerá to tu lepšie, ako v mojom byte v Británii,“ zhodnotil. Ďalším príjemným prekvapením bola dobrá znalosť angličtiny mnohých detí.

Tento obsah nie je možné sprístupniť bez prijatia súborov cookies.

Daj si podcast, nech si kdekoľvek

Nechaj sa uniesť do sveta hudby, zábavy a inšpiratívnych príbehov!

Počúvať

Europa 2 na sociálnych sieťach