Europa 2 - Maxximum muziky

Odvážil by si sa plávať medzi 13 metrovými žralokmi? V tejto krajine si to môžeš vyskúšať za 20 eur

Zaplával by si si so žralokom, ktorá má viac ako 10 – 14 metrov a váži viac ako 12 ton? Strašidelné, však? Nemusíš sa ale vôbec báť. Žralok veľrybí pre ľudí nepredstavuje žiadne nebezpečenstvo – živí sa totiž planktónom a má len drobné zúbky. Takže aj keď sa ocitneš v jeho blízkosti, žiadny krvák ako vo filme Čeľuste sa konať nebude ?

Najznámejšie miesto, kde si môžeš so žralokom veľrybím zaplávať, je pri dedinke Oslob na juhu ostrova Cebu na Filipínach. Dnes je to populárna atrakcia, kde chodia denne desiatky turistov. Nastúpiš si do loďky, nasadíš šnorchlovanie okuliare a niekoľko desiatok metrov od brehu skočíš do vody rovno medzi tieto obrovské tvory. Je to celkom adrenalín – aj keď vieš, že ti neublížia, stále ti nie je všetko jedno, keď oproti tebe pláva viac ako 10 metrová ryba. Vo vode s nimi môžeš plávať okolo 30 minút a v prepočte to stojí len 20 €. Nezabudni tam vyraziť skoro ráno (ešte pred šiestou), kedy tam je najmenej turistov.

A ešte malé zamyslenie – plávanie zo žralokmi v Oslobe je kontroverzná turistická atrakcia s desiatkami ľudí každý deň a predtým ako sa sem vydáš, tak si to ešte dobre premysli a utvrď sa v tom sa, či to chceš naozaj vyskúšať. Na jednu stranu prikrmovanie žralokov škodí ich prirodzenej migrácii, na druhú stranu táto atrakcia živí celý región a predtým, ako sa stali žraloky atrakciou, boli zabíjané pri rybolove. Takže to má dve strany mince. Samotným žralokom sa však neubližuje, je s nimi zakázaný dotyk a dokonca by si na sebe nemal mať ani opaľovací krém, aby vo vode zbytočne neboli chemikálie. Ak tam budeš, tak to prosím rešpektuj. Je to parádny zážitok a jedna z vecí, na ktorú človek nezabudne do konca života ?

Viac podobných tipov z cestovania po svete nájdeš tu:

https://www.instagram.com/adventure.traveler.peter/

https://www.facebook.com/cestujposvete.sk/

Daj si podcast, nech si kdekoľvek

Nechaj sa uniesť do sveta hudby, zábavy a inšpiratívnych príbehov!

Počúvať

Europa 2 na sociálnych sieťach