Europa 2 - Maxximum muziky

TIP na jeseň: Výlet do najkrajšieho mesta na Slovensku

V anketách a diskusiách pravidelne vyhráva prvé miesta o najkrajšie mesto na Slovensku. Je krásna v každom ročnom období. Má bohatú históriu a je zapísaná v UNESCO. A navyše má neskutočne nádherné okolie. Reč je o meste Banská Štiavnica a jej nádhernom okolí v podobe Štiavnických vrchov.

Keby si mám vybrať len jedinú oblasť, ktorú na Slovensku ukážem zahraničnému turistovi a mám na to len jeden víkend, tak ho zoberiem práve do Banskej Štiavnice a jej okolia. Ak si tam ešte nebol, tu je pár dôvodov, prečo tam napríklad na jeseň vybehnúť.

Banská Štiavnica má parádnu historickú atmosféru, sála z nej totálna romantika a ponúka mnoho atrakcií (od múzea lásky, po botanickú záhradu až po výstup na kalváriu s nádherným výhľadom na okolie). V centre nájdeš útulné kaviarne a obchodíky a je to proste mesto, ktoré láka zahraničných turistov a na ktoré môžu byť Slováci právom hrdí.

✅ Určite odporúčam vyšlapať tých pár schodov na kalváriu. Hlavne na jeseň má výhľad pri západe slnka neskutočné čaro.

✅ V okolí sa nachádzajú mnohé tajchy, najznámejšie je asi jazero Počúvadlo. Tu sa dá v lete kúpať, člnkovať a v iných obdobiach napríklad prejsť dookola a dať si pri ňom fajn obed.

Štiavnické vrchy síce nie sú žiadne epické hory, ale ponúkajú príjemné výhľady a prechádzky. A to v každom ročnom období. Na najvyšší vrch Sitno sa dá ísť kedykoľvek, dokonca aj v zime a je to len mierne náročný výstup. Na jeseň si užiješ dokonalé výhľady na zafarbené okolie. Kúsok pod vrchom je aj zrúcanina hradu Sitno, ktorú sa oplatí vidieť tiež. Na vrchole Sitna je tiež chata, kde sa môžeš zohriať pri čaji alebo fajnovej kapustnici.

Pozri si aj fotky a inšpiruj sa na tento jesenný výlet:

Večerný výhľad z Banskoštiavnickej kalvárie:

​Západ slnka pri prechádzke na kalváriu:

​Po západe slnka:

​Jesenné jazero Počúvadlo:

​Výhľad na Štiavnické vrchy z vyhliadky pod vrchom Sitno (1009 m.n.m.):

​Výhľad zo zrúcaniny hradu Sitno:

​Zrúcanina hradu Sitno:

​Večerná Banská Štiavnica:

Viac podobných tipov z cestovania po svete aj po Slovensku nájdeš tu:

WEB: https://cestujposvete.sk/

Facebook: https://www.instagram.com/adventure.traveler.peter/

Instagram: https://www.facebook.com/cestujposvete.sk/

Daj si podcast, nech si kdekoľvek

Nechaj sa uniesť do sveta hudby, zábavy a inšpiratívnych príbehov!

Počúvať

Europa 2 na sociálnych sieťach