Europa 2 - Maxximum muziky

Chceš sa na svahu vyšantiť čo najviac? Potom Ti nesmú chýbať tieto snežné „psy“!

Hoci v preklade Sled Dogs znamenajú ťažné psy, v tomto prípade nejde o roztomilých huňatých chlpáčov. Budeš sa možno čudovať, ide totiž o obuv! A to nie o hocijakú, ale veľmi špeciálnu.

Čo to teda Sled Dogs vlastne sú?

Ide o topánky, pripomínajúce na prvý pohľad lyžiarku. Sled Dogs majú však zo spodnej strany sklznicu, ktorú lemujú oceľové hrany. Ak si teda fanúšikom zimných športov, nemusíš sa učiť nič nové! Technika je tu totiž podobná ako pri korčuľovaní na inline a sčasti ide o kĺzanie a hranenie ako počas lyžovania. Ako každý nový nástroj, aj obuv Sled Dogs nie je úplne jednoduchá na použitie hneď po prvom obutí, no o to viac zábavy ti ponúka.

Bezpečnosť na prvom mieste

K zábave však patrí pohodlie, no predovšetkým bezpečnosť! Pri týchto netradičných topánkach je oboje zaručené. A to vďaka ľahkému a mäkkému vnútru a spoľahlivému skeletu.

Športu zdar

Tým, že pri Sled Dogs využívaš minimálnu klznú plochu, je vynakladaný oveľa väčší tlak na svaly nôh ako pri lyžovaní. Ide o kombináciu pohybu prevzatej z korčuľovania, skĺbenú s dobrodružstvom slalomu. Sled Dogs sa dá využiť aj ako perfektná tréningová pomôcka na zvýšenie rýchlosti, či už pri zimných športoch, ale napríklad aj v atletike.

O kolená nemaj strach

Naše kĺbiky trpia pri zimných športoch zrejme najviac. Na rozdiel od lyží, či snowboardu, pri Sled Dog-och nemáš nič k nohe pripútané a tak všetka námaha smeruje predovšetkým do svalov. Tieto mega zábavné topánky sú však určené na spevnené svahy a vo voľnom, neupravenom teréne by sa stali neovládateľnými. Na druhej strane ti však stačí menej snehu, než potrebujú ostatní účastníci zájazdu!

Tento obsah nie je možné sprístupniť bez prijatia súborov cookies.

Tak čo, presvedčili sme Ťa? Ak aj nie rovno na kúpu, máš stále možnosť Sled Dogs vyskúšať prostredníctvom požičovne v Dual Sporte! Viac informácií nájdeš tu

Daj si podcast, nech si kdekoľvek

Nechaj sa uniesť do sveta hudby, zábavy a inšpiratívnych príbehov!

Počúvať

Europa 2 na sociálnych sieťach