Europa 2 - Maxximum muziky

Cestovateľ a sprievodca Jozef Zelizňák: V Bangkoku sú sex kluby nonstop. Je to mesto neresti

Cestovateľ a profesionálny sprievodca Jozef Zelizňák sa posadil do Bekimovho horúceho kresla, v ktorom prezradil, čo všetko zažil počas svojich ciest. To, že cestovanie miluje, dokazuje aj to, že túto vášeň v ňom prebudili ešte jeho rodičia počas komunizmu. Jozef spomína, že keď sa otvorili hranice do Rakúska, ich rodina nemala auto, a tak sa s otcom vybrali 13 kilometrov pešo do rakúskeho mestečka, pretože ho chceli vidieť a konečne mohli.

Aj napriek tomu, že precestoval veľa krajín, za najväčšie dobrodružstvo považuje návštevu Škandinávie v roku 1996, keď tam bol úplne prvý raz. Ako on sám spomína, spali v stanoch pri polárnom kruhu, zatiaľ čo okolo nich chodili soby. To bol moment, keď sa do severských krajín zamiloval a odvtedy navštívil Škandináviu už nespočetne veľakrát.

Ak máš rád cestovanie a zaujíma ťa, čo môžeš zažiť v rôznych krajinách a aké bizarnosti sa po svete dejú, sleduj video rozhovor, v ktorom sa dozvieš:

  • Čo vyhľadáva na cestách
  • Aké jazyky ovláda
  • Kam by poslal partiu chlapov na rozlúčku so slobodou
  • Aký najväčší bizár zažil na cestách
  • Ktorá krajina je pre neho cestovateľská topka
Tento obsah nie je možné sprístupniť bez prijatia súborov cookies.

Bekimovo horúce kreslo si môžeš vypočuť aj ako podcast – všetky epizódy nájdeš na podmaz.sk alebo vo svojej podcastovej aplikácii.

Tento obsah nie je možné sprístupniť bez prijatia súborov cookies.

Daj si podcast, nech si kdekoľvek

Nechaj sa uniesť do sveta hudby, zábavy a inšpiratívnych príbehov!

Počúvať

Europa 2 na sociálnych sieťach