Europa 2 - Maxximum muziky

Otvorene o zatknutí, problémoch so zdravím a nehode. Raper Majself mal krušný rok

Majself je umelec, ktorý píše o tom, ako to cíti a prežíva, a preto vo svojich skladbách nerieši témy, ktoré by sa ho netýkali. Inak tomu nie je ani v novom songu Na dne, ktorý odráža jeho posledné obdobie. To nemal vôbec ľahké. Ide o jeho najosobnejšiu skladbu, a preto aj hostia na feate sú jeho najbližšími ľuďmi z hudobnej scény.

„Je to moja najosobnejšia skladba, ktorú som napísal za poslednú dobu. Ľudia, ktorí ma sledujú, vedia, že sa občas pasujem so zdravotnými problémami, do toho mi prišli ešte aj problémy s chrbticou, čo mi spôsobilo nespavosť a nechuť do jedla, takže denne som prijímal tak 500 kcal a pod to sa podpísali aj udalosti, ktoré sa mi posledný rok stali. Až do momentu, keď ma zrazilo auto, a to som šiel len do potravín na biku. Priznávam, bol som už na dne. A to bol pre mňa impulz, že takto to nemôžem nechať a idem za seba bojovať! Prišiel som do štúdia a vypadla zo mňa táto skladba, kde som zreflektoval môj posledný rok. Tento track je zároveň aj mojou mantrou do budúcnosti, že dno nie je cieľový bod v živote, ide len o odrazový mostík a ako sa k tomu človek postaví. Verím, že sa tento song veľa ľudí dotkne a hlavne dúfam, že pre niekoho aj táto moja životná skúsenosť bude odrazovým mostíkom,“ objasnil raper, prečo skladba vôbec vznikla.

Tento obsah nie je možné sprístupniť bez prijatia súborov cookies.

Novinkabude aj súčasťou avizovaného pripravovaného albumu, ktorý vyjde na jar 2023. O hudobnú produkciu a mix master sa postaral jeho dvorný producent Fillipian, ktorý pracuje na väčšine Majselfových piesňach.

Videoklip vznikol pod režisérskym dohľadom Nikitu Rubleva, jedného z najtalentovanejších mladých režisérov v Česku a na Slovensku, ktorý už vo svojich 20-tich rokoch točí klipy pre A-čkové raperské mená ako Ektor, Kontrafakt či toto aktuálne kombo Majself, Refew a Kali.

Tento obsah nie je možné sprístupniť bez prijatia súborov cookies.

Daj si podcast, nech si kdekoľvek

Nechaj sa uniesť do sveta hudby, zábavy a inšpiratívnych príbehov!

Počúvať

Europa 2 na sociálnych sieťach