Europa 2 - Maxximum muziky

Monika Bagárová nemá len novú lásku. Teší sa aj zo zásnub a nového albumu

Včera sme ti priniesli informáciu o Moniky Bagárovej, avšak to nie je jedinou novinkou v jej živote. Pred pár dňami sa so svojími fanúšikmi podelila o ďalšiu radostnú správu. Jej rodičia sa zasnúbili, a tak ich budúci rok čaká svadba a veselica.

Okrem toho vydala 10. decembra svoj tretí štúdiový albim, ktorý nesie názov SILNĚJŠÍ.

Jeho nahrávanie prebiehalo priebežne počas tohto roka v Brne a na skladbách sa okrem Tomiho Popoviča a Moniky Bagárovej podieľali aj ďalší umelci a hudobníci – Ben Cristovao, KALI, P.A.T., Monikina rodina – otec, sestra a švagor a ďalší.

„Album je iný už len tým, že je celý v češtine,“ povedala Monika Bagárová a dodala: „Mám tam skvelých hudobných hostí a z toho sa veľmi teším. Väčšinu skladieb napísal Tomi Popovič a album odzrkadľuje viac tém zo života.“ Práca na tomto albume otvorila interpretke cesty k iným umelcom, ktorých predtým až tak veľmi nevnímala: „Vďaka tomuto albumu som spoznala skvelých, talentovaných ľudí.“

Spolupráca s Monikou sa začala tým, že sme sa evidovali na hudobnej scéne. Párkrát sme si napísali,“ začal rozprávanie o spolupráci hudobník Tomi Popovič.

„Veľmi sa mi páči jej hlas, výzor a celkovo jej prezentácia. Hudobne sme si úplne sadli. Máme rovnaký hudobný vkus, milujeme černošskú muziku, r“n“b, funky, soul. Začali sme spolu komunikovať a urobili sme prvý song Karma.“ Dueto napísal Tomi o svojom toxickom vzťahu a veciach, ktoré sú svojím spôsobom v spoločnosti tabu alebo sa o nich tak často nehovorí. V čase nahrávania mala Monika Bagárová plnohodnotný, šťastný vzťah. No kým sa skladba dokončila, obsah skladby sa aj pre speváčku stal do určitej miery realitou.

Tento obsah nie je možné sprístupniť bez prijatia súborov cookies.

Neskôr sa opäť spojili a debatovali o tom, či spravia len singel alebo rovno celý album. Producent preferoval práve možnosť urobiť celý album. „V dnešnej dobe už nie je úplne typické, aby jeden producent robil interpretovi plný album sám. Nakoniec som dostal do rúk celú zodpovednosť za album. Nahrávali sme v Brne, aby to bolo jednoduchšie pre Moniku s ohľadom na jej dcéru a celkový časový harmonogram. Samozrejme, počas spolupráce vznikli rôzne situácie, kedy sme nesúhlasili s textom alebo skladbou, ale je to súčasť tvorivého procesu. Album dopadol fantasticky a ja som spokojný,“ konštatuje Tomi.

„Tomi je skvelý producent,“ povedala speváčka a dodala, že Tomi je veľký profesionál, ktorý v hudbe vie, čo robí a ocenila možnosť mu v tvorivom procese dôverovať: „Tomi mi otvoril iné vnímanie toho, že vlastne my, umelci, speváci, si môžeme zahrať rôzne úlohy.“

Album obsahuje celkovo trinásť skladieb a všetky sú v českom jazyku. Názov albumu vystihuje náladu skladieb a takisto posun speváčky. „Je neuveriteľné, že ľudia ma dobre poznajú. Názvy, ktoré navrhovali, majú rovnaký vibe a to bez toho, aby skladby vôbec počuli,“ povedala Monika. Zdôrazňuje, že na CD je zachytené to, čo sa jej v živote stalo. Napríklad titulná skladba Vysněná je o malej Ruminke. „Tento album pre mňa veľa znamená,“ zhrnula.

Album vyšiel na CD v sobotu 10. decembra 2022, do digitálnej distribúcie príde v piatok 16. decembra.

Tento obsah nie je možné sprístupniť bez prijatia súborov cookies.

Zdroj: Tlačová správa
Zdroj náhľadovej fotografie:
Instagram

Daj si podcast, nech si kdekoľvek

Nechaj sa uniesť do sveta hudby, zábavy a inšpiratívnych príbehov!

Počúvať

Europa 2 na sociálnych sieťach