Europa 2 - Maxximum muziky

Yael v novom singli priznal, že jedna žena je pre neho ako svetlo jeho života

Yael netreba špeciálne hudobne predstavovať, keďže jeho fanúšikovia si už zvykli, že čo skladba, to hit. Túto vetu doslova podčiarkujú čísla views pod jeho každým videoklipom, či čísla listeners na jeho streamovacích platformách.

Po skladbe MY, ktorú venoval svojej dcérke Nei, otvoril nový rok ďalšou skladbou Už navždy, v ktorej samotné dievčatko vyskytlo v hlavnej úlohe. Okrem nej sa vo videoklipe ukázala aj jej mama Veronika Nízlová. Celkový vizuál mala na starosti jeho dvorná produkčná rodina Illuminate pod vedením režiséra Martina Mika.

Tento obsah nie je možné sprístupniť bez prijatia súborov cookies.

„V klipe som chcel opísať a explicitne znázorniť ťažké obdobie, ktoré Matúš prežíval minulý rok. Preto sme mu vystrojili doslova pohreb. Nea je symbolom svetla v jeho živote, preto v klipe nesmela chýbať. Aj keď na prvú nejde o najpozitívnejší klip, myšlienka a finálny výsledok je. Veď asi všetci sa niekedy cítime ako na vlastnom pohrebe, no príde niekto, alebo niečo, čo nám to svetlo ukáže. A toto sme chceli pretaviť do obrazov k silnému textu, ktorý Matúš napísal,“ vysvetľuje myšlienku vizuálu režisér.

Okrem samotnej skladby, ktorá znázorňuje vlastný pohreb a znova nájdenie seba samého, mu komparz zahrali jeho blízki kamaráti, takže aj samotné natáčanie bolo veľmi emotívne. Po tom, ako ho v truhle pochovajú, k nemu pristúpi svetlo jeho života a tú práve znázorňuje Nea.

​Pohrebného ceremoniálu a rolu farára sa zhostil Maxo Šrámek, známy z hudobných produkcii pre Majka Spirita či rôznych umelcov.

Matúš sa v posledných záberoch ukáže so svojou dcérou v čiernej róbe, ktorú mu na mieru pripravil jeden z aktuálne najznámejších mladých návrhárov Lukáš Krnáč. Aktuálne Yael, víťaz ocenenia Objav roka 2021 Ruka Hore Awards, plánuje ďalšie skladby, ktoré má zvukovo na starosti hudobný producent Maxo Mikloš alias Lil Max.

„Mal som ťažký rok, najmä po tej pracovnej stránke. Som rád, že som si utriedil priority a že môžem viac času tráviť so svojou dcérkou, ktorá je mojim svetlom života tak, ako to je zobrazené aj vo videoklipe. Je pre mňa všetkým, preto chcem, aby vedela, že zostane v mojom srdci ako princezná Arabela, už navždy. Verím, že ľudia pochopia metaforicky tento klip a že si z neho niečo vezmú aj pre seba. Predsa len, je dôležité, mať vo svojom živote svetlo, ktoré nás ženie vpred,“ uzatvára Yael.

Tento obsah nie je možné sprístupniť bez prijatia súborov cookies.

Daj si podcast, nech si kdekoľvek

Nechaj sa uniesť do sveta hudby, zábavy a inšpiratívnych príbehov!

Počúvať

Europa 2 na sociálnych sieťach