Europa 2 - Maxximum muziky

Hry a turnaje vďaka ktorým sa môžete stať milionárom!

Vedeli ste, že hraním hier sa môžete nielen uživiť, ale dokonca si zarobiť aj na pekný dôchodok? Hoci táto veta môže znieť zvláštne, ide o skutočnosť. Rozmach elektronického športu nielen vo svete, ale aj u nás umožnil splniť si sen mnohým hráčom, ktorí trávia desiatky hodín týždenne trénovnaním svojich obľúbených hier.

E-sport navyše postupne získava na vážnosti a konečne dostal status medailového športu. O pár rokov sa zrejme dočkáme účasti počítačových hier aj na olympijských hrách.

Dovtedy si však môžete pozrieť prehľad zaujímavých turnajov v elektronických športoch, ktoré umožňujú súťažiacim hráčom a tímom získať naozaj závratné sumy. Na konci článku taktiež nájdete informácie o rozmachu elektronického športu u nás.

Dota2 – The International

Medzinárodný turnaj v hre Defense of the Acients 2 patrí medzi najznámejšie a najlepšie platené turnaje na svete. Ide o jedno z najsledovanejších podujatí na svete, kde si v súbojoch proti sebe zmerajú sily dva tímy po 5 hráčov v masívnej online multiplayer aréne. The International 2017 mal historicky najväčší prizepool – vyše 24 miliónov dolárov – z ktorých si viac ako 10 miliónov odniesol víťaz – Team Liquid.

League of Legends World Championship

Svetový šampionát v hre League of Legends patrí k špičkám hernej sezóny a takisto prináša so sebou unikátny peňažný zisk. Posledný ročník priniesol víťaznému tímu SK Telecom T1 neuveriteľných 2 680 000 dolárov. O tom, že ide o naozaj veľkolepé podujatie sa môžete presvedčiť v zostrihu zo šampionátu v roku 2016.

ELEAGUE – Counter Strike: Global Offensive

CS:GO patrí k najpopulárnejším hrám nielen na Slovensku a má aj svoju vlastnú ligu, kde sa tímy a hráči pravidelne zúčastňujú série herných turnajov, na ktoré sa však musia kvalifikovať. Prvá sezóna priniesla so sebou prizepool vyše 1 400 000 dolárov a svoju čiastku si z neho „odkrojil“ aj slovenský hráč GuardiaN vtedy pôsobiaci v ukrajinskom tíme NaVi.

E-sport na Slovensku:

Majstrovstvá Slovenskej republiky v elektronických športoch 2017.

Titulom najväčšieho herného turnaja na Slovensku sa môže pýšiť podujatie MSR, ktoré sa pravidelne koná dvakrát do roka – raz ako Majstrovstvá SR a druhý krát ako herný turnaj Y-Games. Súčasťou oboch akcií je aj výstava Y-Tech EXPO, rôzne herné atrakcie, Cosplay súťaž a množstvo sprievodných aktivít a súťaží. Ročne tieto dve akcie navštívi viac ako 6000 fanúšikov gameingu a sledovanosť jedného turnaja dosahuje viac ako 50 000 divákov.

Hráči si každoročne môžu zmerať sily v hrách Counter Strike: Global Offensive, Dota 2, Hearthstone, League of Legends, NHL, FIFA a tento rok aj v mobilnej stratégií Clash Royale. Hoci prizepool nedosahuje astronomické výšky zahraničných turnajov, každý rok narastá a momentálne dosiahol výšku 9240 €. Organizátori z pôvodného študentského projektu premenili tento turnaj na profesionálne podujatie s účasťou tých najlepších slovenských a českých hráčov. Najbližšie podujatie TPD Majstrovstvá Slovenska v elektronických športoch sa uskutoční už 14. a 15. októbra v budove Fakulty informatiky a informačných technológií STU, Bratislava. Viac informácií o tejto akcií nájdete na oficiálnej facebook fanpage (prelink https://www.facebook.com/YGamesSlovakia/)

Daj si podcast, nech si kdekoľvek

Nechaj sa uniesť do sveta hudby, zábavy a inšpiratívnych príbehov!

Počúvať

Europa 2 na sociálnych sieťach