Europa 2 - Maxximum muziky

4 superzdravé potraviny, ktoré by mal jesť každý muž! Na zozname sú aj maškrty

Zdravie je len jedno a mali by sme sa oň aj starať. Čo tak ísť príkladom aj pre ostatných?

Muži, ktorí pravidelne posilňujú, by mali konzumovať zdravé potraviny.

A pozor! Sú medzi nimi aj chutné maškrty.

Ak sa chystáte na nákup a povedali ste si, že chcete svoj jedálniček o trošku vylepšiť, toto pri hádzaní do nákupného košíka nevynechajte.

🙂

Proteíny: Najviac ich nájdete v rybách. Najlepšou voľbou je losos. Morské plody a ryby vo všeobecnosti obsahujú aj omega-3 mastné kyseliny, ktoré sú zdraviu prospešné. Proteíny získate aj z kvalitného močacieho či kuracieho mäsa, vajíčok a mlieka.

Zelenina: Veľa zeleniny! A najlepšie tej listovej ako je špenát či kel. K najzdravším druhom zeleniny však patrí aj brokolica, karfiol a mrkva. Nebojte sa zeleninu primiešať aj do ovocných smoothies.

Ovocie: Keď ovocie, tak banán, ktorý zasýti a je bohatý na vitamín B6. Pravidelná konzumácia banánov pomáha v boji so stresom a mnohí tvrdia, že banán obsahuje látku, ktorá podporuje dobrú náladu. A to najlepšie na záver… Máte dovolené aj maškrtiť!

Snacky a maškrty: Vlašské orechy, kešu, madle. Toto je povolené! A nikde nie je napísané, že oriešky si nemôžete sem-tam pomiešať aj so sušeným ovocím. Zdravý muž potrebuje aj cukor. Energia je predsa na to, aby zvládal povinnosti, ale aj športové aktivity, nevyhnutná. Dovolená je aj horká čokoláda. Keď má viac ako 70% kakaa, nemusíte mať výčitky svedomia… Nevynechajte ani jogurty s vysokým obsahom mlieka a probiotických kultúr. Tie pomôžu vášmu tráveniu.

Dobrú chuť! 🙂

zdroj: ibreak.sk

Daj si podcast, nech si kdekoľvek

Nechaj sa uniesť do sveta hudby, zábavy a inšpiratívnych príbehov!

Počúvať

Europa 2 na sociálnych sieťach