Europa 2 - Maxximum muziky

8 trikov, proti ktorým nemá stres žiadnu šancu! Skús a uvidíš, že to funguje

Stres. Útočí na nás všetkých. Prichádza vtedy, keď to najmenej čakáme a jeho následky bývajú nepríjemné.

Nechuť pokračovať v práci. Nervozita. Zlé vzťahy. A častokrát aj bolesť.

Prečítajte si o 8 trikoch, vďaka ktorým so stresom poriadne zatočíte. Toto naozaj funguje!

#1 Zapisuj: Cítiš hnev a krivdu? Vytočil ťa niekto? Všetko si zapíš. Urob to však tak, akoby si danej osobe písal list. Povedz všetko. Úprimne a od srdca. Presne tak, ako to cítiš a ako sa momentálne cítiš. Je dôležité, aby sme dostali svoje emócie zo seba von. List potom vymaž, alebo zahoď.

#2 Navar si niečo: Terapia varením skutočne funguje. Vraz všetku svoju energiu do prípravy jedla a uľaví sa ti. Daj si záležať, aby si jedlo pripravoval čo najdlhšie a aby bolo čo najzdravšie.

#3 Napni svaly: Potrebuješ si uľaviť? A najlepšie by bolo, keby si dal niekomu po papuli? Najprv napni svaly a vydrž tak aspoň 10 sekúnd. Následne svaly uvoľni. Uvidíš, ako parádne zrelaxuješ.

#4 Nereaguj: Nepáči sa ti vzniknutá situácia? Nepáči sa ti, čo sa stalo a ako to s tebou zamávalo? Nadýchni sa, popremýšľaj o tom, čo to s tebou urobilo a až potom reaguj. Alebo nereaguj vôbec. Niekedy zaberá aj to!

#5 Zastav myšlienky: Niekedy je lepšie nepremýšľať, ako myslieť a analyzovať príliš. Daj stopku svojej mysli a nepríjemnosti aspoň na nejaký čas zabudni. Sústreď sa na príjemnejšie veci.

#6 Hodina pre seba: Čas strávený sám so sebou, je pre človeka nevyhnutný. Bez ohľadu na to, či si zadaný, alebo bývaš pod jednou strechou s rodičmi a súrodencami, hodinu denne sa venuj iba sebe. A rob to, čo ťa najviac baví. Pozri si obľúbený seriál, zašportuj si, čítaj knihu.

#7 Dotyk: Polož si ukázovák na pery a pohybuj ním zľava doprava. Jednoduchá metóda, ktorá ťa v stresových situáciách upokojí.

#8 Aktivita: Nezvládaš stres? Urob niečo užitočné, čo si už dávno neurobil. Aj to, že si upraceš pracovný stôl, ťa upokojí a pomôže.

zdroj: psych.interez.sk

Prečítajte si aj ďalšie články

Počúvaj Europu 2 online a maj nenormálne dobrú hudbu vždy so sebou! Klikaj na LIVE STREAM

Odvážna fotka frontmana Maroon 5. V novom klipe Wait sa poriadne odviazal!

Demi Lovato nie je žiadna vychrtlina, no aj tak je nenormálne sexy. Tieto fotky sú toho dôkazom!

Ako by vyzerali celebrity, keby mali dokonale súmerné tváre? Mimoriadne funny!

Ktoré smajlíky používajú Slováci najviac? Urobili sme malý prieskum a tu je výsledok!

Daj si podcast, nech si kdekoľvek

Nechaj sa uniesť do sveta hudby, zábavy a inšpiratívnych príbehov!

Počúvať

Europa 2 na sociálnych sieťach