Europa 2 - Maxximum muziky

7 funkčných trikov, ako zatočiť so stresom a únavou: Vyskúšaj, toto funguje!

Žijeme rýchlo a doba je zlá, počúvame veľmi často… V škole či v práci sme často vystresovaní a domov sa večer vrátime unavení viac, ako sme plánovali. Každý má právo na deň blbec, možno dva, ešte aj tri sú celkom zvladnuteľné, no ak cítiš, že stres, nepokoj a nechuť ťa sprevádza dlhšie, je najvyšší čas s ním zatočiť. Portál adam.cas.sk priniesol niekoľko tipov, ako na to. Oplatí sa prečítať!

#1 Ranný rituál – Vstaňte o 15 minút skôr a vychutnajte si raňajky. Počúvajte pri tom obľúbenú hudbu, zapnite si rádio, alebo sledujte obľúbený televízny program. Majte čas sami pre seba.

#2 Jedzte zdravo – Už od skorého rána. Raňajky sú základ, preto si pripravte niečo chutné a výživné. Zabudnite na polotovary.

#3 Obľúbené oblečenie – Zbavte sa oblečenia, ktoré nenosíte a obliekajte si letn to, v čom sami podľa seba vyzeráte cool a v čom sa dobre cítite.

#4 Chôdza – Ak sa dá, choďte čo najviac peši. Do školy či do práce, ale aj domov. Prejdite sa na obed. Auto je síce fajn pomocník, no peša chôdza vám da určite viac.

#5 Povedzte nie – Je toho na vás fakt veľa? Chcete si po práci oddýchnuť, no kamaráti vás ťahajú von? Nechoďte, ak nechcete. Máte právo na relax, samotu, dobrú knihu, obľúbený film, na čokoľvek, na čo máte práve chuť.

#6 Ľudia – Je najvyšší čas prestať followovať niektorých ľudí v reálnom živote. Lebo sú sebeckí, povrchní, falošní a berú vám energiu. Obklopte sa len tými, ktorých si vážite a ktorí si vážia vás.

#7 Dýchajte – Čaká vás náročná úloha? Zažili ste niečo nepríjemné? Potrebujete nabrať silu pred dôležitým rozhovorom? Zopár hlbokých nádychov a výdychov naozaj zaberá!

Daj si podcast, nech si kdekoľvek

Nechaj sa uniesť do sveta hudby, zábavy a inšpiratívnych príbehov!

Počúvať

Europa 2 na sociálnych sieťach