Europa 2 - Maxximum muziky

Nalaď sa na školu a vyhraj! V škole zamachruješ aj s darčekmi od youtuberov

Koniec letných prázdnin sa blíži a s ním aj návrat do školských lavíc. S ambasádormi projektu Nalaď sa na školu, youtubermi Expl0itedom a Matúšom, sa na nový školský rok môžeš parádne naladiť. Čo takto vstúpiť do nového školského roka s dobrou náladou?

Či už tráviš leto u babky, pri mori, alebo len tak doma pri počítači, škola by ťa nemala zaskočiť. Aj Expl0ited sa na školu pripravoval, aj keď sa do nej ako každý po prázdninách veľmi netešil.

Ak sa chcete stretnúť Expl0itedom a Matúšom osobne, príďte na autogramiádu Nalaď sa na školu 23.augusta 2018 od 17:00 h do 19:00 do Avion Shopping Park

„Daj si už teraz nejaký krátky diktát. Aj ja som to tak robil. Potom si zopakuj napríklad vybrané slová. No a tretia, najdôležitejšia vec, uži si leto! Teda to, čo z neho ostalo,“ hovorí Expl0ited, ambasádor projektu Nalaď sa na školu.

Druhý september znamená nový začiatok. Všetci sú plní nových zážitkov a do školy prídu s novými vecami. Aj ty môžeš doraziť so super odznakom na taške, alebo cool zápisníkom. Ako ich získať?

Každý, kto si kúpi produkt značky Milka, Oreo alebo Halls, odfotí a nahrá pokladničný blok, je zaradený do fantastickej súťaže. Klikni sem a zisti, ako to celé funguje! Vyhrať môžeš reproduktor od JBL alebo foťák Polaroid spolu so zápisníkom od Expl0iteda a odznakom od Matúša.

Ako si títo dvaja obľúbení youtuberi spomínajú na školu a prázdniny?

Expl0ited chodieval na prázdniny k babke a dedkovi, ktorému vraj takmer nechtiac podpálil celú šopu. Do školy sa vyslovene tešil iba raz, na osemročnom gymnáziu.

„Mali sme pripraviť imatrikulácie pre triedu, do ktorej nastupovala moja sestra. To bolo super. Mohol som robiť sestre zle a ešte mi to odobrila škola,“ hovorí Expl0ited.

„Nakoniec to všetko dobre dopadlo, všetci sa zabavili,“ dodáva. Jeho kolega Matúš sa, naopak, do školy tešil. Dokonca ho najviac bavili predmety ako matematika a fyzika. „Tam nebolo toľko bifľovania, to sa mi páčilo,“ vraví Matúš. So spolužiakmi si vždy naplánovali prázdninové stretávky, no nikdy k nim nedošlo. „Tešil som sa do školy, že všetkých znova uvidím,“ vraví Matúš.

Dnes už obaja na prázdniny iba spomínajú. Keby nebolo tak teplo, ani by si nevšimli, že leto je tu. „Ja som si až po čase uvedomil, aká bola škola super. Je to klišé, ale tie vedomosti a sociálne vzťahy, ktoré si tam osvojíš, ti dajú veľa do života,“ spomína Matúš, ktorého prijali na Fakultu matematiky, fyziky a informatiky, no nakoniec sa rozhodol, že sa bude naplno venovať youtuberstvu.

Obaja youtuberi vyrastali v časoch, kedy ešte neboli ani mobily, ani YouTube. Prázdniny trávili na kúpalisku alebo v tábore. Ich fanúšikovia sú na tom opačne- prázdniny trávia pri počítači.

„Ja si ale myslím, že aj dnešné deti sa vedia zabaviť. Chodia na dovolenky a výlety, akurát pri tom majú v ruke smartfón a je z toho viac instastoriek,“ uzavrel Expl0ited.

Daj si podcast, nech si kdekoľvek

Nechaj sa uniesť do sveta hudby, zábavy a inšpiratívnych príbehov!

Počúvať

Europa 2 na sociálnych sieťach