Europa 2 - Maxximum muziky

Vianoce s frajerkou či bez nej? Gogo prezradil, ako budú vyzerať jeho tohtoročné sviatky

Žiarivé sviečky, kryštáliky ľadu a všade prenikavé ticho. Aspoň raz za rok sa na chvíľu zastavíme a užívame si prítomnosť svojich najbližších. Lebo Vianoce sú hlavne o dávaní! Dávaní seba a svojho času svojej rodine a blízkym.

Podobne to vidí aj známy slovenský youtuber Gogo, ktorý nám porozprával aj o tom, ako plánuje stráviť tohtoročné sviatky a čo preňho znamená Kúzlo Vianoc každý deň. Uvarte si horúcu čokoládu, zabaľte sa do deky a nerušene čítajte.

Ako plánuješ tráviť tohtoročné Vianoce? S rodinou alebo s priateľmi/priateľkou Luckou niekde na dovolenke?

Určite doma na Slovensku s rodinou a pozeraním filmov či seriálov s Lucy a horúcou čokoládou v ruke. Videá si pripravím vždy vopred 🙂

Pamätáš si na nejakú vtipnú príhodu z detstva, ktorá sa ti viaže k Vianociam?

V detstve som vravel snehovým vločkám „kadí“, keď padali z neba. Nejakú naozaj vtipnú príhodu asi nemám, ale priznám sa vám s mojou hanblivosťou pri otváraní darčekov. Vždy som mal stres z toho, aby bolo aj navonok vidieť, že mám z darčeka radosť, keďže som na tie najkrajšie darčeky zvykol mlčky hľadieť.

Čo pre Teba znamená kúzlo Vianoc každý deň? Čo je pre Teba najkúzelnejšie na Vianociach?

Tento rok to budú určite aj stretnutia s vami, divákmi, ktoré budú prebiehať v Milka Mestečkách 1.12 v Prahe v OC Černý Most, a 8.12. v Bratislave v Eurovei, teším sa na vás! Tá atmosféra vo vzduchu, jediné obdobie roka, kedy cítim naozaj pokoj. Rodina je spolu, všetci majú zrazu viac času, všade je veľa dobrého jedla a nestojíte v zápchach.

Zvykol si v detstve vyrábať „originálne“ darčeky pre svojich blízkych?

Bola to najrozumnejšia alternatíva ako ušetriť! Ale nikdy som nebol veľmi zručný vo vytváraní takýchto predmetov, tak som si vždy radšej našetril brigádami. Keď som bol mladší zarábal som si rôznymi prácami po dome, aby som mohol kúpiť každému v rodine to, čo som si myslel, že ho poteší. Aj keď to bola deluxe sada voňavých mydiel z rakúskej drogérie, v ktorej som ako 8 ročný nakúpil darčeky pre celú rodinu.

Máš obľúbenú vianočnú tradíciu, ktorú by si chcel zachovať, keď budeš mať vlastnú rodinu a deti?

Oddych, spoločné zdobenie bytu – neskutočne milujem svetielka, takže náš dom je cez sviatky vidieť až z vesmíru. Vianoce si neviem predstaviť ani bez vianočného CD Elvisa Presleyho alebo pesničiek od Franka Sinatru. Vianočný šalát v chladničke a filmový maratón Pána prsteňov je u mňa klasika.

Zvykneš sa aktívne zapájať do vypekania vianočných koláčov a zdobenia stromčeka, či do inej tradície, ktorá sa ti spája s Vianocami?

Vypekanie vianočných perníčkov nie je mojou silnou stránkou, no vyhral som sa pri ich zdobení Milka Snowballs. Tam mi nemalo čo zhorieť… Stromček musí byť, aj keď u nás na ňom svetielka nikdy nekončia. Tie všetkých vítajú už z ulice, keď prichádzajú autom, natiahnuté z balkóna až do vstupnej haly.

Vianočné darčeky sú pre Teba skôr povinnou každoročnou jazdou, lebo sa to patrí, alebo si dávaš na výbere darčekov pre svojich blízkych záležať?

Obdarúvanie druhých ma veľmi baví, mám z toho oveľa väčšiu radosť ako keď niečo kupujem sebe. Pri každom darčeku som v strese, či to naozaj daného človeka poteší, alebo si to myslím len ja.

Kupuješ darčeky vopred, či na poslednú chvíľu? Čo najčastejšie dávaš ako darček?

Darčeky kupujem na poslednú chvíľu, ako všetko. Dobrou knižkou ako doplnok k darčeku nikdy nič nepokazíte, ale vždy kúpim aj niečo praktické, alebo vtipné.

Máte s Luckou nejaký vlastný vianočný zvyk?

Jeden večer trávime s Luckinou rodinou, ktorý má veľmi tradičný priebeh s prebytkom vynikajúceho jedla, ktoré vás postupne dostane do hibernácie.

Aký najkrajší, či najemotívnejší darček si doteraz dostal?

Asi to bola kúzelnícka sada, keď som bol malý. Ale vždy ma poteší, keď ma niekto počas roka počúva a pred Vianocami si spomenie, že som po niečom túžil, ale sám by som si to nekúpil (nemyslím nič drahé) a prekvapí ma tým pod stromčekom. Väčšinou je to Lucy O:)

Je nejaký darček, o ktorom si celé detstvo sníval a doteraz si ho nedostal?

Gameboy Advance, ale neľutujem to. Našetril som si na neho sám pár rokov neskôr a bol to ešte lepší pocit.

Máš nejakú obľúbenú rozprávku, bez ktorej si nedokážeš predstaviť vianočné vylihovanie pri telke?

Vianoce si neviem predstaviť bez filmov ako sú Polárny expres, Sám doma a Grinch.

Ktorá pieseň nesmie chýbať pre teba na Vianoce?

Každý rok si na Vianoce rád vypočujem Let it snow, Jingle Bells a O“Jolly Christmas.

Počúvaj, sviatky sa blížia!

Rytmus zareagoval na informácie o Jasmininom údajnom tehotenstve. Raper sa chce súdiť!

Amanda Bynes, známa detská hviezda vtedy a teraz. Takto ju zmenili drogy.

Len mesiac pred Vianocami si povedali áno. Známy spevák je už v chomúte.

Konala sa ďalšia celebritná svadba. Dvadsaťročný vekový rozdiel nie je prekážkou!

Daj si podcast, nech si kdekoľvek

Nechaj sa uniesť do sveta hudby, zábavy a inšpiratívnych príbehov!

Počúvať

Europa 2 na sociálnych sieťach