Europa 2 - Maxximum muziky

Ste rozhodnutí začať cvičiť? Neurobte základnú chybu, ešte len vkročíte do fitka

Najčastejšia chyba, ktorú robia začiatočníci, keď sa rozhodnú zmeniť svoje telo, je, že sa absolútne nepýtajú. Osobný tréner nás ubezpečil, že je celkom prirodzené a dovolené osloviť trénera, aby vám pomohol s jednotlivými cvikmi a naviedol vás na správnu cestu.

Druhou najväčšou chybou je ego. Ak si ho do fitka vezmeš naraz príliš veľa, nemusí sa to skončiť vôbec dobre. V tom najhoršom prípade zranením. Zahriatie a rozcvička je základ úspešného tréningu. Päť až desať minút na bežiacom páse na úvod celkom stačí.

Pozor! Keď máte minimálne alebo žiadne skúsenosti s posilňovaním, prípadne ste večný začiatočník ako Kamil, odporúča sa tréning na spevnenie celého tela. Tomu predchádza rozcvička. Návod na to, ako začať cvičiť si môžete pozrieť v priloženom videu.

Väčšinou ide o cvičenia s vlastnou váhou. Dobre urobené drepy a kľuky sú základ. Skúsenejší sa nemusia báť ani závaží. Cvičenie s TRX (teda popruhmi na cvičenie) spevňuje hornú časť tela. Ruky aj ramená.

Každý tréning zameraný na spevňovanie môžete ukončiť mountain climbingom v kombinácii s brušákmi so zodvihnutými nohami. Je veľmi dôležité dbať aj na strečing na úplný záver. A čo strava? Ako nám prezradil tréner Erik, zabudnúť by sme určite mali na sladkosti a vyprážané jedlá.

Aspoň na nejaké obdobie… Zhrešiť raz za čas je dovolené. Kto však chce zredukovať hmotnosť, rovnica je úplne jednoduchá. Mal by vydať viac energie, ako jej prijíme. Cvičeniu zdar. Vidíme sa v Goleme.

A už len jedna múdrosť na záver… Najideálnejšie je, keď sa zo začiatočnej motivácie stane disciplína.

Daj si podcast, nech si kdekoľvek

Nechaj sa uniesť do sveta hudby, zábavy a inšpiratívnych príbehov!

Počúvať

Europa 2 na sociálnych sieťach