Europa 2 - Maxximum muziky

Vôňa kávy patrí k tým najpríjemnejším: Na Slovensku sa budú konať majstrovstvá v jej príprave!

BARISTA 2019 – Majstrovstvá Slovenska v príprave kávy sa budú konať v Bratislave 2. a 3. februára. Na svoje si prídu nielen samotní baristi, ale aj ochutnávači a milovníci tohto zázračného nápoja. Uznaj, čo ťa dokáže do nového dňa naštartovať lepšie?

Pitie kávy patrí celé stáročia k najvyhľadávanejším rituálom a jej vôňa je jedna z najpríjemnejších. Súťažiacich bude hodnotiť odborná porota zložená z členov, ktorí pricestujú z Maďarska, Poľska, Čiech aj Anglicka. Víťaz nás pôjde reprezentovať na Majstrovstvá sveta v Amsterdame a Bostone.

Toto sú kategórie, v ktorých sa bude súťažiť: Barista (príprava 4 espriess, 4 cappuccin, 4 miešaných drinkov v časovom limite), Brewers Cup (súťažiaci súťažia v príprave filtrovanej kávy), Latte Art (reslenie mliečnou penou), Cup Tasters (degustácia kávy a správny výber tej najlepšej) a Coffee in Good Spritis (spojenie kávy s alkoholom v miešanom drinku).

Návštevníci sa môžu tešiť na prednášky a workshopy – všetky prepojené s kávou. K dispozícii budú espresso bary, kde sa budú striedať slovenské pražiarne so svojou ponukou káv a pripravovať ochutnávky.

BARISTA 2019 – Majstrovstvá Slovenska v príprave kávy. Bratislava, 2. a 3. februára v Mozartovom paláci na Ventúrskej. Viac o podujatí sa dozvieš na Facebooku.

Sleduj aftermovie z minulého roka.

Tento obsah nie je možné sprístupniť bez prijatia súborov cookies.

Nalaď si rádio Europa 2 aj na webe. Klikaj sem a počúvaj nenormálne dobrú hudbu.

Rádio Europa 2 na Instagrame. Klikni sem a maj všetky novinky pokope!

Europa 2 na Facebooku. Daj nám svoj LIKE. Len tak budeš vedieť, čo je nové.

Daj si podcast, nech si kdekoľvek

Nechaj sa uniesť do sveta hudby, zábavy a inšpiratívnych príbehov!

Počúvať

Europa 2 na sociálnych sieťach