Europa 2 - Maxximum muziky

Agentúra Elite vyhlasuje castingy do najprestížnejšej modelingovej súťaže

Castingy sa uskutočnia v dňoch od 30. marca do 10. apríla v obchodných centrách vo všetkých regiónoch Slovenskej republiky. Do súťaže sa môžu prihlásiť ženy vo veku 13 až 22 rokov s výškou nad 170 cm a muži vo veku 15 až 23 rokov s výškou nad 182 cm. Ambasádorkou súťaže sa aj pre tento ročník stala topmodelka Michaela Kocianová, ktorá sa bude spolu s porotou podieľať na výbere semifinalistov a zároveň bude sprevádzať všetkými castingami. Riaditeľ súťaže Schwarzkopf Elite Model Look pre SR a ČR Sáša Jány k projektu povedal: „Som velmi rád, že sa nám v rámci Elite Model Look už 25 rokov darí objaviť a naštartovať kariéru tým najúspešnejším modelkám a posledné roky aj modelom zo Slovenska a Čiech.“

Každý účastník castingu absolvuje základný pohovor so zástupcami agentúry Elite a získa darčeky od partnerov projektu a časopis EVA. V rámci castingov budú prebiehať žrebovania o výrobky vlasovej kozmetiky Schwarzkopf, vlasového stylingu Rowenta for Elite Model Look adekoratívnej kozmetiky Artdeco. Odborníci poradia, ako sa starať o vlasy a zástupcovia spoločnosti Rowenta na vybraných castingoch predvedú, ako si ľahko a rýchlo upraviť vlasy na každú príležitosť. O poradenstvo a zvýraznenie prirodzenej krásy sa na castingoch postarajúvizážistky značky Artdeco.

Vo väčšine miest predvedú modelky agentúry Elite Bratislava nové trendy v oblasti účesov a farieb pre tento rok – Schwarzkopf Looks. Nové trendy zvečnila svetoznáma hviezdna fotografka Annie Leibovitz. Všetci záujemcovia, ktorí si chcú nechať poradiť so starostlivosťou o vlasy môžu absolvovať analýzu vlasov od značky Schwarzkopf.

Viac o Schwarzkopf Looks 2016 na: www.schwarzkopf.sk.

Po skončení všetkých castingov sa zúčastnení dozvedia o postupe do semifinále, ktoré sa bude konať v júni v Bratislave. Vybrané dievčatá a mladí muži sa v septembri zúčastnia finále, ktoré sa uskutoční v Španielskej sále Pražského hradu. Víťazkaa víťaz národného finále odcestujú na 33.ročník svetového finále Elite Model Look.

Ďalší ročník castingov do súťaže Schwarzkopf Elite Model Look 2016 pre Slovenskú republiku prebehne v marci a apríli 2016 v týchto obchodných centrách:

Zo súťaže Elite Model Look organizovanej agentúrou Elite Model Management vzíde každý rok budúca hviezda modelingového priemyslu. Od svojho vzniku roku 1983 vyhľadáva Elite Model Look nové talenty na celom svete. Objemom, kvalitou a profesionálnym prístupom je dnes táto súťaž najväčšou a najprestížnejšou svojho druhu na svete. Koná sa v takmer 50 krajinách sveta a každoročne sa do nej prihlási viac ako 400 000 začínajúcich modeliek a modelov.

Prostredníctvom Elite Model Look boli objavené mnohé známe tváre z titulných strán svetových módnych časopisov. Súťaž pomohla odštartovať kariéry takých modelingových hviezd súčasnosti ako sú napr. Cindy Crawford, Gisele Bündchen, Michaela Hlaváčková, Michaela Kocianová či slovenská víťazka z roku 2003, Denisa Dvončová, ktorá skončila na svetovom finále zatiaľ ako jediná Slovenka na prvom mieste. Z novej generácie to sú modelky ako Baya Koláriková či Lea Novosedliaková, ktorá obsadila druhé miesto na svetovom finále v Miláne v roku 2015.

Vďaka štruktúre súťaže sa každá víťazka a víťaz národného finále zúčastňuje medzinárodného finále, kde absolvuje množstvo fotení, výuku chôdze po móle a rozhovory pre médiá. Súťaž vrcholí galavečerom, na konci ktorého porota zostavená z mnohých známych osobností vyhlási budúcu hviezdu agentúry Elite. Finalisti získavajú garantované zmluvy s agentúrou Elite v celkovej hodnote 780.000 USD.

V Českej republike a na Slovensku sa súťaž Elite Model Look organizuje od roku 1992. Modelingová agentúra založená v Paríži v roku 1972 sa počas svojho pôsobenia vypracovala na najprestížnejšiu agentúru na svete. Po celom svete má viac než 35 pobočiek: od New Yorku, Londýna, Paríža, Milána, Kodane, Prahy a Bratislavy až po Hong Kong či Shanghai. Zastupuje viac ako 800 modeliek, z ktorých mnohé patria medzi svetovú elitu.

Agentúra Elite, ako dôležitá hybná sila v modelingovom priemysle, položila základy pre management v modelingu a aj naďalej pokračuje s inováciou vo svete modelingových agentúr. Jej prístup k obchodu je založený na predajnej sile, ktorou je schopná modelkám dopomôcť k dosiahnutiu medzinárodnej úrovne a takto ich posunúť až na stupienok supermodeliek. O dievčatá je pritom postarané na vysokej profesionálnej úrovni.

Ako zástanca etického kódexu v modelingovom priemysle, agentúra Elite podporuje prísne dodržovanie zdravého životného štýlu.

Daj si podcast, nech si kdekoľvek

Nechaj sa uniesť do sveta hudby, zábavy a inšpiratívnych príbehov!

Počúvať

Europa 2 na sociálnych sieťach