Europa 2 - Maxximum muziky

Ennio Morricone opäť na turné. 19.1. sa predstaví v Bratislave

19. januára 2016 vystúpi Ennio Morricone na Zimnom štadióne O.Nepelu/ SLOVNAFT Aréne v Bratislave. Celé zimné turné ho bude doprevádzať Český národný symfonický orchester, veľký spevácky zbor a ako sólistka vystúpi skvelá sopranistka Susanna Rigacci. Súčasne vo svetovej premiére uvedie skladby k filmu Osem hrozných režiséra Quentina Tarantina.

Ennio Morricone sa preslávil hlavne hudbou k westernom. Celkovo však skomponoval hudbu k viac ako 500 filmom a seriálom. Ennio Morricone je génius emócií, ktoré je schopný majstrovsky zachovať a prebudiť v každom človeku. Jeho hudba často predbehla aj samotný film, ku ktorému bola vytvorená.

Morricone za svoju filmovú hudbu obdržal veľa svetových ocenení. Jedno z najdôležitejších je určite Oscar za celoživotné dielo, ktorý v dejinách udeľovania týchto cien obdržal Morricone ako jediný hudobný skladateľ. Symbolicky ho v roku 1997 prevzal z rúk ďalšej legendy westernu, herca Clinta Eastwooda.

Vďaka Europe 2 máš šancu vyhrať 2 lístky na jeho už takmer vypredaný bratislavský koncet. Viac informácii o súťaži hľadaj TU.

Daj si podcast, nech si kdekoľvek

Nechaj sa uniesť do sveta hudby, zábavy a inšpiratívnych príbehov!

Počúvať

Europa 2 na sociálnych sieťach