Europa 2 - Maxximum muziky

Medzinárodný letecký deň SIAF 2013

Najprestížnejšiu leteckú udalosť roka organizuje Slovenská letecká agentúra v spolupráci s hlavným programovým partnerom – Ministerstvom obrany SR. Tohtoročný sviatok letectva sa ponesie aj v duchu jubilejného 20. výročia vzniku Slovenskej republiky a zároveň bude oslavou 20. výročia Ozbrojených síl SR.

Jedným z hlavných lákadiel a zároveň ozdobou Medzinárodných leteckých dní SIAF 2013 bude Orlia hliadka, t.j. španielska akrobatická skupina Patrulla Águila. Tím leteckých akrobatov španielskych vzdušných síl je známy tým, že ako jediný používa žltý dym a ich formácie vo vzduchu sú jedinečné.

Účasť na Medzinárodných leteckých dňoch potvrdil aj skvost leteckého neba, ktorý sa poslednýkrát objavil na Slovensku v rámci SIAD-u v roku 2004. Na Leteckú základňu Sliač a Letisko Sliač priletí ukrajinské stíhacie lietadlo Suchoj Su-27!

Časť areálu Letiska Sliač sa počas leteckých dní zmení na veľké zábavné centrum, v ktorom nebude chýbať bezplatná detská a rodinná zóna. S veľkým ohlasom sa určite stretnú letecké simulátory a fanúšikovia sa môžu tešiť na exkluzívnu Xbox Fan arénu. Bude sa na čo pozerať na nebi i na zemi. Váhať nemusia ani ľudia s hendikepom, pretože aj tento rok budú Medzinárodné letecké dni bezbariérové a priateľské k telesne postihnutým.

Všetky aktuálne informácie nájdu záujemcovia na oficiálnej webovej stránke www.siaf.sk a na fan page www.facebook.com/mldsiaf lebo https://twitter.com/mldsiaf.

Prvýkrát v histórii leteckých dní bude pre návštevníkov vysielať vlastné rádio SIAF, na frekvencii 107, 3 MHz. Rádio SIAF bude vysielať od 30. augusta do 1. septembra 2013, od 8:00 hod. do 18.00 hod. Okrem pravidelných dopravných informácií ponúkne rádio neustály tok hovoreného slova o dianí na oblohe a celej ploche letiska. Spolu s odborníkmi budú moderátori hovoriť o technických parametroch lietadiel, pilotoch a rôznych zaujímavostiach. Redaktori budú prinášať reportáže priamo od návštevníkov, od pilotov či PR manažérov akrobatických skupín. Dôležité je mať po ruke na letisku slúchadlá a naladiť si frekvenciu Rádia SIAF – 107,3 v mobilnom telefóne, MP 3 prehrávači alebo v aute.

Viac na www.siaf.sk

Súťaž o lístky

Daj si podcast, nech si kdekoľvek

Nechaj sa uniesť do sveta hudby, zábavy a inšpiratívnych príbehov!

Počúvať

Europa 2 na sociálnych sieťach