Europa 2 - Maxximum muziky

Spoznáš podľa obrázkov jeden z najkrajších kútov Slovenska? Boli sme, videli sme, chceme sa vrátiť!

Nič nevyčistí hlavu lepšie ako poriadny výlet! Je dokázané, že ľudia, ktorí pravidelne vybehnú do prírody alebo na dobrú turistiku, sú pokojnejší, šťastnejší a každodenné povinnosti zvládajú ľahšie. O zdraví sa nemusíme ani baviť…

Napadla ti kondička? Nemáš ju úplne najlepšiu? To vôbec neprekáža! Lebo nám napadol región Severného Spiša a Pienin ktorý ponúka hneď niekoľko chodníkov a trás, ktoré sa oplatí absolvovať. Od tých jednoduchších až po náročnejšie.

Výlet, na ktorý budeš spomínať ešte dlho

Nahovor vašich, zavolaj kamošom a vyvetraj ruksak, ktorý ti leží v skrini už nejaký čas. A navštív Pieniny, ktoré ti svojou krásou vyrazia dych. Špeciálne na jar a počas leta sú krásne zelené a voňavé. Len na skok od Starej Ľubovne.

Môžeš vziať auto, ale ani bicykel nie je zlý nápad. V tom prípade však mysli na to, že to bude poriadna makačka. Tam aj späť! My sme radšej zvolili auto. Počasie bolo nádherné a Pieniny nás v jedno sobotné popoludnie privítali tak, ako to zvyknú stále.Pokoj aj poriadny adrenalín

Chutné jedlo z Chaty Pieniny rozvoniavalo už na parkovisku. Najprv prechádzka, potom odmena, rozhodli sme sa. K rieke Dunajec je to peši asi 10, maximálne 15 minút. Podľa toho, aké tempo sa rozhodneš zvoliť.

Pozeraj nielen pred seba, ale dvihni aj hlavu hore… Skaly Pieninského národného parku sa zdajú byť nekonečné. A sú nekonečne krásne! Komu sa nechce chodiť pešo, môže si požičať bicykel. Vietor vo vlasoch bude o to intenzívnejší. A kto si trúfa, môže sa previesť z Lesnice až do Červeného Kláštora.

Dáš viac ako 10-kilometrovú trasu pekne po svojich, alebo skúsiš bajk? Je tu možnosť urobiť to aj naopak. Odviezť sa do Červeného Kláštora a do Lesnice prísť bicyklom alebo na plti.

Ver, že to bude jeden obrovský zážitok. Splavovanie Dunajca patrí k najadrenalínovejším a najkrajším zážitkom, ktoré každoročne absolvujú tisícky turistov nielen zo Slovenska. Komu by sa málilo, môže vyskúšať rafty…

Fotkami a videami z Pieninského národného parku sa chvália ľudia z Austrálie, Južného Sudánu aj Antarktídy. Ale aj mnohých európskych krajín. Pridaj sa k nim. Využi voľné dni a navštív Severný Spiš Pieniny.

Viac informácií získaš na oficiálnej webovej stránke.

Rovnako aj na Instagrame.

Aktivita je realizovaná s finančnom podporou Ministerstva dopravy a výstavby Slovenskej republiky.

Daj si podcast, nech si kdekoľvek

Nechaj sa uniesť do sveta hudby, zábavy a inšpiratívnych príbehov!

Počúvať

Europa 2 na sociálnych sieťach