Europa 2 - Maxximum muziky

Baristky v bikinách: Dali by ste si kávu v takejto kaviarni?

Opýta sa: „Dobrý deň, čo vám môžem ponúknuť?“ V prvej chvíli možno stuhnete, mierne sa zapýrite a potom si uvedomíte, že je to vlastne čašníčka, respektíve baristka, ktorej úlohou je pripraviť vám kávu a trochu spríjemniť deň. Ide o zaujímavý marketingový trend zvaný „bikini baristas“, ktorý sa rozmohol hlavne v USA. Jedinou podmienkou je pripravovať a podávať kávu buď v bikinách alebo v spodnom prádle.

Nie vždy to však takéto kaviarne majú jednoduché. Je pochopiteľné, že narážajú na odpor konzervatívnejšie zmýšľajúceho obyvateľstva, ale niekedy sú sťažnosti ľudí oprávnené. Bolo totiž zaznamenaných viacero prípadov, keď sa baristky nechali svojim povolaním až príliš „uniesť“ a vzbudzovali verejné pohoršenie.

Do akcie boli nasadení aj maskovaní policajti, ktorí mali za úlohu baristky pokúšať. Zdokumentovali prípady, keď boli dievčatá za peniaze ochotné umožniť dotyky, nechať sa fotiť v odvážnych pózach, ale niektoré sa dali nahovoriť i na striptíz, prípadne súhlasili so sexuálnymi radovánkami.

Od týchto chvíľ majú podniky takéhoto typu pomerne často problémy, a viaceré mestá by sa ich najradšej zbavili. Kaviarňam neprestajne sprísňujú podmienky.

Zdroj: blogokave.sk

Daj si podcast, nech si kdekoľvek

Nechaj sa uniesť do sveta hudby, zábavy a inšpiratívnych príbehov!

Počúvať

Europa 2 na sociálnych sieťach