Europa 2 - Maxximum muziky

BA City Beats

V programe nového mestského festivalu BA City Beats už figurujú interpreti z Európy, Karibiku, USA, Kanady aj Ázie. Najnovším potvrdeným menom je dvojica Parachute Youth, ktorá bude na podujatí reprezentovať ďalekú Austráliu. Predstaví sa vo štvrtok 20. júna na afterpárty v klube LOFT!, na ktorú budú mať návštevníci BA City Beats vstup zadarmo. Okrem nej v ten istý večer v LOFT!e vystúpi slovenský drum „n“ bassovýdídžej a producent L Plus. Ten je známy už aj za hranicami Slovenska.

Ďalšou novinkou z tábora festivalu je meno speváčky, ktorá vystúpi po boku bubeníka Martina Valihoru. Na Tyršovom nábreží sa spolu s ním predstaví rodáčka z Harlemu Vivian Sessoms. Tá v minulosti ako vokalista spolupracovala s Joeom Cockerom, Pink alebo Sinéad O’Connor. Zostavu doplní slovenský klavirista Eugen Vizváry a americký basgitarista Reggie Washington.

Organizátori BA City Beats tiež uvoľnili do predaja jednodňové vstupenky, ktoré sa v sieti Ticketportal predávajú za 29 eur. Prehľad koncertov na oba dni je dostupný na webstránke www.bacitybeats.sk. Permanentky na festival stoja naďalej 39 eur. Na mieste bude stáť permanentka 49 eur a lístok na jeden deň 39 eur. Držitelia preukazov ZŤP a ZŤP-S si budú môcť kúpiť lístok za zvýhodnenú cenu priamo na mieste podujatia. Deti do 12 rokov majú vstup na festival zdarma, avšak iba v sprievode rodiča alebo zákonného zástupcu.

Na BA City Beats, ktorý sa bude konať 20. a 21. júna (štvrtok – piatok), vystúpi aj britská speváčka Katy B, americký soulový spevák Aloe Blacc, londýnska drum „n“ bassová formácia Rudimental, manchesterská kapela Everything Everything, britskí priekopníci ambient housu The Orb a britské grimeové zoskupenie Hadouken!. Na podujatí sa predstaví tiež kanadské rockové trio Danko Jones, izraelská electro-popová formácia Terry Poison, rakúska downtempová dvojica Tosca, britská vokálna formácia The Boxettes, rapper Vec s kapelou Zlokot, ska formácia Polemic, speváčka Jana Kirschner a hudobník Tomáš Sloboda s projektom Sounds Like This. O afterpárty v klube LOFT! sa okrem Parachute Youth a L Plusa postará aj anglické zoskupenie Stereo MCs s dídžejským setom.

__________________________________________________________

Parachute Youth tvoria Matt K Von a Jonny Castro, ktorí pochádzajú z Newcastlu, respektíve Adelaide. Matt kedysi pracoval ako technik bojových lietadiel, a aj preto si zvolili názov Parachute Youth, teda „parašutistická mládež“. Johnny začínal ako klávesák vo formácii Def Starr, ktorá zaujala napríklad remixom skladby Fences od Phoenix.

Obaja sa rozhodli predať svoje autá, opustiť priateľky a svoje domovy a zamierili do Paríža. Všetkým navôkol tak ukázali, ako to vyzerá, keď človek ide sa svojím snom a podriadi tomu všetko. Ich prvou skladbou bol singel s veľavravným názvom Can’t Get Better Than This. Skladba sa stala hitom v rádiu Triple J a zaujala aj mimo Austrálie, napríklad v Poľsku či Belgicku. Dodnes majú dva klipy k tejto skladbe na YouTube viac ako 10 miliónov prehratí.

Ich ďalším singlom je kúsok Count To Ten, ku ktorému videoklip vznikal v New Yorku. Chlapci uvádzajú ako svoje vzory Joy Division, New Order, The Stone Roses, The Smith či Human League. To, ako ich dokázali dostať do svojej tvorby, sa budú môcť 20. júna presvedčiť aj ľudia na Tyršovom nábreží.

www.bacitybeats.sk / www.facebook.com/BACityBeats

Daj si podcast, nech si kdekoľvek

Nechaj sa uniesť do sveta hudby, zábavy a inšpiratívnych príbehov!

Počúvať

Europa 2 na sociálnych sieťach