Europa 2 - Maxximum muziky

Namaľuj ciTy!

V Bratislave sa nachádza množstvo zdevastovaných či neupravených verejných zariadení a plôch. Sú to múry, zastávky, podchody, mosty, a sú všade okolo nás. Veríme, že práve tieto by mohli byť pýchou Bratislavy a vizitkou životných postojov a kreativity jej obyvateľov. Prostredníctvom Namaľuj ciTy!, ich obyvatelia mesta s využitím umeleckých prvkov street art-u premenia na verejné zariadenia, ktoré budú dôstojne slúžiť svojmu účelu, prinesú radosť z ich užívania, a podnietia ďalších k väčšej spolupatričnosti a zodpovednosti za svoje okolie a jeho stav.

Cieľom je prerobiť päť vybraných zastávok mestskej hromadnej dopravy v Bratislave na sympatické verejné miesta.

Na začiatku sme skrášlili zastávku „Dvory“. Stala sa tak vzorom, ako môže street-art zmeniť obyčajnú zastávku, ktorá sa nachádza na jednej z najvyťaženejších dopravných tepien mesta. Denne ju využijú tisíce cestujúcich.

Dizajn zvyšných 4 zastávok môžeš ovplyvniť aj ty. Zapoj sa do dizajnovej súťaže organizovanej spolu s rádiom Europa 2, a pomôž tak zmeniť Bratislavu aj ty! Stiahni si prázdnu šablónu zástavky, pridaj na ňu svoju predstavu a pošli ju na Facebook/Bratislavacity.info do 30.6.2013. Autor návrhu, ktorý získa v hlasovaní najviac likov, vyhrá skvelé slúchadlá TMA-1 od rádia Europa 2. Po vyhodnotení súťaže, sa cez dva júnové a dva júlové víkendy pustíme do samotného skrášľovania týchto zastávok, a to aj za účasti verejnosti. Namaľuj ciTy! je projektom iniciatívy „Bratislava ciTy!“.

23R3ob7O

Daj si podcast, nech si kdekoľvek

Nechaj sa uniesť do sveta hudby, zábavy a inšpiratívnych príbehov!

Počúvať

Europa 2 na sociálnych sieťach