Europa 2 - Maxximum muziky

Balaton Sound 2013: Prvé mená sú vonku!

Plážový rezort v Zamárdi bude hostiteľom festivalu Balaton Sound už po siedmy krát, so začiatkom 11. júla v trvaní štyroch dní. Aby ste mali ešte lepší začiatok roka 2013 organizátori potvrdili osem medzinárodných hviezd, ktoré boli fanúšikmi dlho očakávané. Týmto chceme zároveň uistiť fanúšikov Balaton Soundu, že je naozaj veľa toho čo môžu očakávať, keďže nie všetci práve ohlásení účinkujúci sa objavia priamo na hlavnom stagy! Tak sa poďme na to pozrieť bližšie.

Steve Aoki, je impulzívny a nezastaviteľný hudobník s japonskými koreňmi pochádzajúci z Kalifornie. Je zakladateľom jedného z najdynamickejších hudobných vydavateľstviev Dim Mak, ktoré má za sebou viac ako 250 releasov tých najlepších skupín a formácii. Jeho ostatnou prácou je „It“s The End of the World As We Know It“ ktorá bola vydaná štýlovo 21. decembra 2012. Majster elektro housových párties, bude jedným z headlinerom Hlavného pódia na ktoré tradične prichádza maximálny možný počet fanúšikov.

Už mnoho rokov publikum Balaton Soundu žiada skupinu Justice. Množstvo medzinárodných hviezd, objavujúcich sa na Ed Banger Records reprezentuje hudbu, ktorá je bez akýchkoľvek obmedzení. Od chytľavých melódii a hitoviek až po brutálny a agresívny sound. V súčastnosti nikto nevie lepšie prečo je francúzska hudba tak super a to si buďťe istý, že publikum v Zamárdi dostane to najlepšie čo môže táto formácia ponúknuť.

Obyčajne pri vystúpení ľudí akými sú Bloody Beetroots desiatky tisíc fanúšikov šalejú v momente, keď si chlapci nasadia masky, aby vybičovali eufóriu ich vystúpenia na maximum. Tento rok premiérovo na Balaton Sounde!

Pre uspokojenie všetkých bude hrať prvý krát v histórii Balaton Soundu aj Dada Life. Bizarné electro house duo zo Škandinávie je známe pre ich šialené live sety, aj vďaka ktorým sa stali za ostatné obdobie jednými z najdôležitejších headlinerov festivalov po celom svete.

Festival pri jazere bude v tomto roku hostiť aj Hardwella. Vy tak uvidíte sebavedomého mladého a talentovaného holandského titána, disponujúceho niekoľko stotisícovou fanúšikovskou základňou, ktorú tento elektro husového hudobník, producent a majiteľ vydavateľstva má. Tento vletel priamo do centra hudobného biznisu vo svojich 23 rokoch a zakotvil priamo v top 10 najpopulárnejších djov Dj Magu pre rok 2012.

Amon Tobin je známy pre svoju originálnu prácu potierajúcu hranice a unikátny sound. Jeho najnovšie elektronické vízie sú spojené so svetovým hip-hopom, ale tiež si berú prvky z grimu a dubstepu. Tento rok pre tých ktorí cítia potrebu zažiť skutočný pôžitok z ozajstnej e-music môžeme iba doporučiť vystúpenie „Amon Tobin presents Two Fingers“ DJ set. Z väčšej časti inštrumentálny set a vskutku kreatívny projekt ktorý je super-obrovský, výrazný a berúci si všetko odvšadiaľ.

Skvelým prírastkom do line upu je aj jeden z najsľubnejších francúzskych djov a producentov Brodinski, ktorého účasť na rok 2013 je taktiež potvrdená. Jeho dynamické sety sú primárne založené na basových linkách, pohybujúcich sa techno témach, ktoré si zároveň nechávajú otvorený priestor aj pre minimalové prvky.

Prominentným umelcom Berlínskej elektronickej scény, je Dj, producent a zakladateľ Innervisions Records, ktorý je ohlásený na svoju premiérovú návštevu Zamárdi – Dixon. Tento je dobre známy za hranicami Nemecka pre svoje eklektické, deephousové a funky housom mixnuté sety..

Rok 2012 sme nakopli skvelými 8 dôvodmi prečo si kúpiť lístok. Napriek tomu, je však omnoho viac dôvodov prečo byt naozaj vzrušený! Organizátori Balaton Soundu vstúpia na červený koberec European Festival Awards, ktoré sa budú konať v Holandskom Groningene za účasti tých najlepších na kontinente. Bolo by veľkou poctou a uznaním pre Balaton Sound umiestniť sa v TOP 10 v Európskej kategórii. Držte nám palce!

Ostaňte naladení aj počas nadchádajúcich dní a týždňov, kedy vám budeme predstavovať ďalšie mená Balaton Soundu pre rok 2013!

Daj si podcast, nech si kdekoľvek

Nechaj sa uniesť do sveta hudby, zábavy a inšpiratívnych príbehov!

Počúvať

Europa 2 na sociálnych sieťach